Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 11 czerwiec 2016

W sobotę w Bydgoszczy gościł poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych. Odbył on otwarte spotkanie z mieszkańcami oraz spotkał się z osobami, które zakładają stowarzyszenie mające pomagać pokrzywdzonym przez tzw. toksyczne usługi finansowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Rafał Bruski wezwał zarząd CWZS do wyrzucenia Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza” z obiektów, mimo że murem za tą organizacją stanęli rodzice młodych piłkarzy, którzy bali się gorszego traktowania swoich dzieci w planowanej szkółce – pisaliśmy 18 kwietnia 2014 roku. Zarząd CWZS podjął uchwałę zgodnie z wolą prezydenta, ta jednak została podważona sąd. Wówczas z ratusza zaczęły pojawiać się sygnały, iż przyszłość CWZS może być zagrożona. Ostatecznie po kilku miesiącach Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” zostało wykluczone ze struktur CWZS, w praktyce tracąc prawo do korzystania z miejskich boisk.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dość ciekawy wątek pojawił się podczas czwartkowego II Bydgoskiego Forum dla Turystyki. Jeden z panelistów zauważył, iż kujawsko-pomorskie, z racji ciekawej oferty uzdrowiskowej, mogłoby stać się atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców chociażby Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Opiewającym w luksusach Arabom brakuje bowiem jednej rzeczy – zdrowia, które podreperować mogliby w Ciechocinku i w Inowrocławiu.

Opublikowano w Regionalne

Senator Andrzej Kobiak zaprasza w niedzielny wieczór na koncert wokalisty Grzegorza Wilka. Artysta od godziny 21:00 będzie prezentował swój repertuar z balkonu Święcickiego przy Placu Wolności.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 11 czerwiec 2016 09:01

Ciągłość szkolenia kluczem do sukcesu

Nadchodzą wakacje, a wraz z nim błogie lenistwo. W tym okresie najczęściej porzucamy ambicje i własne założenia, a tygodniowe plany, z każdym dniem przybierają status „do wykonania”. Jak zaradzić na nudę podczas upalnych dni? Wychodząc naprzeciw naszym zawodnikom, Akademia Piłkarska Reissa zaprasza do udziału w treningach nawet podczas wakacji.

Opublikowano w Sport

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu