Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 01 czerwiec 2016

Właściwie każdego dnia media ujawniają nowe informacje o trudnej sytuacji finansowej spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA – zobowiązania wobec ZUS, piłkarzy, firm przewozowych, ostatnio mówi się również o niezapłaceniu jednemu klubowi za transfery zawodników. Start Zawiszy w I lidze jest mocno zagrożony, nie można również wykluczać decyzji o ogłoszeniu przez spółkę upadłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Środowe posiedzenie Rady Nadzorczej spółki WKS Zawisza Bydgoszcz SA nie przyniosło odpowiedzi na kluczowe pytanie – komu Radosław Osuch sprzedaż 95% akcji? Pozostałych udziałowców Osucha zamierza poinformować dopiero na kolejnym posiedzeniu, które zaplanowano na poniedziałek.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ekspert ds. Bliskiego Wschodu dr Wojciech Szewko opublikował na Twitterze list, w którym islamiści żądają zwolnienia z więzienia Salaha Abdeslama i grożą ,,zabijaniem niewiernych” w Polskich miastach. Wśród wymienionych miast pojawia się Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Celem zintegrowania społeczności lokalnej na Kujawach oraz wsparcia rodzimych przedsiębiorców, pod koniec czerwca Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna organizuje akcję ,,Inowrocław za pół ceny”. Chodzi o to, aby skusić mieszkańców Kujaw atrakcyjną jednorazową promocją do zainteresowania rodzimymi usługami.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 01 czerwiec 2016 14:52

Parada myszy w Kruszwicy

W ramach Dnia Dziecka, przez Kruszwicę przeszła parada gryzoni, która przyciągnęła najmłodszych mieszkańców legendarnej stolicy Polski.

Opublikowano w Kruszwica

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyły się prezydenckie obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent RP Andrzej Duda z tej okazji wręczył zasłużonym dla samorządów lokalnym odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych znalazł się przedstawiciel bydgoskiego samorządu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 01 czerwiec 2016 11:36

Odradza się piękna tradycja chóralna

We wtorek wieczorem w Katedrze Bydgoskiej odbyło się podsumowanie VI Koncertów Maryjnych z Różą. Na zakończenie swój kunszt artystyczny zaprezentował warszawski Zespół Męski GREGORIANUM, który zaprezentował koncert pt ,,Zapomniane Skarby Kapeli Rorantystów – Pieśni Maryjne”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z rezerwy celowej Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Bydgoszczy otrzyma 50% dofinansowania na przebudowę wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego i al. Jana Pawła II. Inwestycja ma sprawić dodatkowo, że ten trakt komunikacyjny stanie się bardziej przyjazny pieszym i rowerzystom. Koszt zadania szacuje się na 13 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Maj 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 • Czy dojdzie do zmiany na fotelu marszałka? Na dzisiaj nie ma poważnych kontrkandydatów

  Piotr Całbecki marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego jest od 2006 roku, czyli za dwa lata może świętować dwudziestolecie na tym stanowisku. Na dzisiaj wydaje się on głównym kandydatem na kolejną kadencję. Po cichu słychać już w różnych środowiskach głosy ,,czas na marszałka” z Bydgoszczy, zapewne te głosy będą się pojawiać jeszcze bardziej wyraziście w kampanii wyborczej, ale będziemy je mogli traktować głównie jako kiełbasę wyborczą.

 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

Wiadomości z regionu