Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 26 styczeń 2016

Zażartość jaka towarzyszy toruńskim politykom w ataku na bydgoską inicjatywę utworzenia Uniwersytetu Medycznego jest ogromna. Emocje zaczęły przesłaniać argumenty. Obawiam się, że ta sprawa może ożywić głosy nawołujące do rozpadu województwa kujawsko-pomorskiego. Warto zatem, aby toruńscy politycy spojrzeli na sprawę racjonalnie i policzyli, ile mogliby stracić, gdyby faktycznie województwo mogło się rozpaść.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posłowie klubu Kukiz15 rozpoczynają zbiórkę podpisów, o rozpisanie referendum, na drodze którego Polacy mieliby wypowiedzieć się, czy zgadzają się na przyjęcie przynajmniej kilku tysięcy imigrantów, na co zgodził się rząd PO-PSL. W naszym regionie podpisy zbierać będzie Młodzież Wszechpolska.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek w okolicach południa doszło do zerwania sieci trakcyjnej na wysokości dworca kolejowego Bydgoszcz Wschód. Wywołało to dla podróżujących do i z Fordonu duże utrudnienia, gdyż organizacja transportu publicznego oparta jest głównie o tramwaj. Awarię udało się usunąć po mniej więcej godzinie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od świąt minęło już trochę czasu, ale na Starym Rynku cały czas obecne są ozdoby w postaci świetlnych iluminacji. W niedziele pijany mężczyzna próbował zniszczyć karetę, wszystko na oczach operatora monitoringu miejskiego. Następnie udał się na ulicę Mostową, gdzie zajął się innymi iluminacjami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działacze klubu Wisła Fordon nie mogą się doprosić zgody na korzystanie z infrastruktury sportowej przy ulicy Sielskiej, która znajduje się we władaniu Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego. Wisła działa w oparciu o oddolną inicjatywę mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj policjanci z bydgoskiego Śródmieścia postawili 22 latkowi zarzut rozboju. Cały czas trwają poszukiwania jego wspólnika. Do złamania prawa miało dojść w ostatnią sobotę.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do ubiegłego czwartku na wezwanie wojewody Rada Miejska w Inowrocławiu powinna wygasić mandaty radnych: Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Przewodniczący RM Tomasz Marcinkowski miał poinformował wojewodę, iż inowrocławski samorząd nie miał czasu, aby zająć się tą sprawą.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 26 styczeń 2016 11:16

Od lutego ruszy kwalifikacja wojskowa

Kilkanaście tysięcy młodych mężczyzn w najbliższych tygodniach zostanie wezwanych na kwalifikację wojskową. Kwalifikację będzie przeprowadzać Wojewódzka Komisja Lekarska w Bydgoszczy i 24 powiatowe komisje.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu