Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 styczeń 2016

Na liniach autobusowych przejętych ostatnio przez przewoźnika KDD Trans, niektóre autobusy nie mają wywieszonego w widocznym miejscu, wewnątrz pojazdu, numeru bocznego. Utrudnia to zakup biletu za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash, której użytkowanie jest przewidziane w zasadach korzystania z usług komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Inowrocławiu nieoficjalnie się mówi, iż planowana jest likwidacja obiektów sportowych przy ulicy Orłowskiej 48, gdzie mieści się stadion klubu Goplania Inowrocław. Część terenów przy stadionie została już przeznaczona Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego.

Opublikowano w Inowrocław

W środę na Starym Rynku, w ramach obchodów 96-tej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy, grupy rekonstrukcyjne zaprezentowały potyczkę pomiędzy polskimi i pruskimi żołnierzami, która rozegrała się w ostatnich dniach 1918 roku w Poznaniu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzień 20 stycznia to data dla Bydgoszczy szczególna, bowiem po 148 latach pruskiej niewoli, gród założony przez Kazimierza II Wielkiego. 96-tą rocznicę tych wydarzeń świętowaliśmy na Starym Rynku, gdzie miało miejsce historyczne wkroczenie Wojska Polskiego, które formalnie przyłączyło Bydgoszcz do Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Biskup Jan Tyrawa uważa, że powrót Bydgoszczy do państwa polskiego, który miał miejsce 20 stycznia 1920 roku nie był dziełem przypadku. Dzisiaj w 96-tą rocznicę tego wydarzenie powinniśmy zadać sobie pytanie – o sens tamtych wydarzeń.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do dzisiaj Rada Miejska Inowrocławia ma termin na wygaszenie mandatów radnych Lidii Stolarskiej i Jarosława Kopcia. Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Marcinkowski nie poinformował o wezwaniu wojewody jednak pozostałych radnych. Zdaniem radnego powiatowego Jacka Olecha doszło do przekroczenia uprawnień.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 20 styczeń 2016 14:26

Polski żużel na dużym zakręcie

Polski żużel od lat nie był w tak kiepskiej sytuacji. W tym roku problemy ligowych klubowych w okresie zimowym osiągnęły prawdziwe apogeum, a życie ponad stan musiało wreszcie znaleźć swój kres. 

 

Opublikowano w Sport

Ta istotna dla utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy informacja obiegła wczoraj miasto. Nie było jednak łatwo, gdyż część środowiska stawiała duży opór, wśród których znalazł się wykładowca zamieszkały w Toruniu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 20 styczeń 2016 11:24

Jacek Gollob poprowadzi żużlowców Polonii

Jacek Gollob poprowadzi żużlowców Polonii Bydgoszcz w rozgrywkach I ligi. Zastapi na tym stanowisku Jacka Woźniaka. 

 

Opublikowano w Sport

W listopadzie z funkcji zastępcy prezydenta Bydgoszczy został odwołany Łukasz Niedźwiecki, który merytorycznie wypadał na tle pozostałych zastępców dość dobrze. Odpowiadał on za dość istotną kwestię, czyli pozyskiwanie funduszy unijnych. Na tym stanowisku wciąż panuje wakat, a przygotowanie Bydgoszczy do nowej perspektywy unijnej budzi duże obawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu