Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 styczeń 2016
środa, 20 styczeń 2016 00:02

Droga Bydgoszczy do niepodległości

20 stycznia to ważna data dla Bydgoszczy. Tego dnia, 1920 roku Bydgoszcz po ponad wieku ponownie stała się polskim miastem. Od 11 listopada 1918, czyli daty uznawanej za odzyskanie przez Polskę niepodległości, mija ponad rok. Nasza droga do Polski była bowiem dłuższa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Temat zagospodarowania Placu Klasztornego budzi duże emocje. Postawienie kawiarni tuż przed kamienicą Magdaleny Balcerza-Piwowar, która miała pełnić rolę hotelu, uniemożliwiło jej prowadzenie działalności gospodarczej. Jeżeli okazałoby się, że Rada Miejska Inowrocławia podejmując niekorzystne dla przedsiębiorcy działania, naraziła ją na straty, może to uruchomić procedurę odszkodowawczą, która budżet tego miasta może sporo kosztować.

Opublikowano w Inowrocław

W Strasburgu Parlament Europejski debatował o sytuacji w Polsce. Dyskusja była spokojna, można było odnieść wrażenie, że zarówno przedstawiciele Komisji Europejskiej i premier Beata Szydło dążyli do uspokojenia gorącej atmosfery. Znacznie więcej emocji było na wcześniejszym spotkaniu premier z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego, gdzie dość stanowczo reagował bydgoski europoseł Tadeusz Zwiefka.

Opublikowano w Regionalne

Przed tygodniem byliśmy świadkami, jak prezydent Rafał Bruski podskakuje na manifestacji przeciwko polityce rządu Beaty Szydło. Wolność zrzeszania się i manifestowania, jest podstawowym prawem obywatelskim, od prezydenta miasta wymaga się jednak zachowania jakiejś powagi piastowanego urzędu. Chociażby po to, aby nie zaszkodzić interesom miasta, które się reprezentuje.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 19 styczeń 2016 14:28

Ratusz ma swoją koncepcję metropolii

Metropolia Bydgoska według planów Urzędu Miasta Bydgoszczy liczyć będzie ok. 635 tys. mieszkańców. Znajdzie się w niej cały powiat nakielski, zabraknie Torunia. Prace nad metropolią są cały czas na wstępnym stadium, a najtrudniejszym zadaniem będzie zapewne przekonanie Rady Ministrów, która musi podjąć odpowiednie rozporządzenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

ZDMiKP informuje, iż od piątku wprowadzone zostaną dwie zmiany w kursowaniu linii autobusowej nr 56. Postulatów składanych nam przez czytelników z Miedzynia to jednak nie rozwiązuje, gdyż cały czas brak synchronizacji z tramwajem nr 3.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do jutra Rada Miejska Inowrocławia zdaniem wojewody powinna wygasić mandaty Lidiii Stolarskiej i Jarosława Kopeć, z powodu niezgodnego z prawem łączenia funkcji radnego i ławnika. Inowrocławscy radni tego raczej nie uczynią, gdyż jak się dowiedzieliśmy przewodniczący Rady Miejskiej zignorował wezwanie wojewody.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 19 styczeń 2016 07:42

Uczcijmy bydgoskie Święto Niepodległości

Bydgoszcz po ponad wieków zaborów polskim miastem stała się dopiero 20 stycznia 1920 roku. Wówczas na Stary Rynek wkroczyło wojsko polskie, które jak czytamy w publikacjach z tamtego okresu, witane było chlebem i solą. W okresie II Rzeczypospolitej data 20 stycznia, była świętowana z wielkim rozmachem. Od kilku lat symbolika tego dnia – Bydgoskiego Święta Niepodległości – jest przywracana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu