Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 17 styczeń 2016

Na sobotnim posiedzeniu Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy, zastępca prezydenta Anna Mackiewicz wnioskowała o przyjęcie uchwały potępiające postępowanie byłego posła Grzegorza Gruszki, który publicznie krytykuje politykę ratusza w zakresie gospodarki odpadami.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 17 styczeń 2016 22:16

O Placu Klasztornym w Polsat News

W niedzielę telewizja ogólnopolska Polsat News wyemitowała program ,,Państwo w Państwie”, który bezpośrednio dotyczył sporu na Placu Klasztornym w Inowrocławiu. Duże wątpliwości wobec działań inowrocławskiego ratusza wyraził wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 17 styczeń 2016 21:37

Rośnie liczba samobójstw

W 2014 roku Policja odnotowała na terenie województwa kujawsko-pomorskiego 326 przypadków śmierci samobójczej. Od kilku lat notujemy systematyczny wzrost liczby targnięć na własne życie, choć jak spojrzymy na dane GUS, to w 2005 roku odnotowano jedno samobójstwo więcej, niż w roku 2014.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 17 styczeń 2016 20:01

Będzie debata o bardziej sprawiedliwych taryfach

Z punktu widzenia biletów jednorazowych obecne taryfy nie są zbyt sprawiedliwe, gdyż nie traktują mieszkańcy poszczególnych dzielnic równo. Fordon i Osowa Góra mogą np. korzystać z taryfy A+T, ale już mieszkańcy Miedzynia i Czyżówka nie. Można dyskutować o poszerzaniu A+T o kolejne linie autobusowe, ale być może lepszym rozwiązaniem będzie wdrożenie biletu godzinowego, jako podstawowego jednorazowego. W takim kierunku poszło już wiele polskich miast.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich miesiącach zauważamy, że sytuacja gospodarcza w Polsce się poprawia, co może się przełożyć ma spadek niekorzystnego salda emigracji zarobkowej dla województwa kujawsko-pomorskiego. Na chwilę obecną dysponujemy jedynie rzetelnymi danymi na rok 2014, w którym odnotowano rekordowo wysoką emigrację zagraniczną.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 17 styczeń 2016 15:54

Pierwsza korekta w tramwajowym rozkładzie jazdy

Od wtorku 19 stycznia pierwszy tramwaj z pętli Łoskoń w Fordonie odjedzie kilkadziesiąt minut szybciej niż pierwotnie planowano. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zmianę tłumaczy, oczekiwaniami mieszkańców.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 17 styczeń 2016 14:23

Zobacz piękny zamek w Sümeg

Węgier József Roderman jest autorem filmów wykonanych za pomocą droga, które przedstawiają z lotu ptaka piękno jego kraju. Poniżej prezentujemy Państwu jego pracę, która przedstawia zlokalizowany na Wzgórzu Zamkowym Zamek Sümeg (oryg. Sümegi Vár).

Opublikowano w Magyar Hirek
niedziela, 17 styczeń 2016 14:00

Pierwszy dzień pod znakiem awarii Swingów

Za nami pierwszy dzień funkcjonowania linii tramwajowej do Fordonu. Dla miasta to na pewno historyczny dzień. Nowy tabor PESA okazał się dość awaryjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

  Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

 • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

  W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu