Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 09 kwiecień 2015
piątek, 10 kwiecień 2015 00:14

Miała być to zwykła sobota

Nic nie zapowiadało, że dzień 10 kwietnia 2010 roku na stałe wpisze się do historii Polski i to na dodatek w sposób ponury. W Bydgoszczy była to zwykła wiosenna sobota kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 kwiecień 2015 00:01

10 kwietnia okiem kamery

Flagi opuszczone do połowy masztu i przepasane czarnym kirem. Wokoło wszechobecna cisza, tak jakby wszyscy byli w zadumie. Tak wyglądał 10 kwietnia 2010 roku w naszym regionie. Przedstawiamy materiał filmowy z tamtych dni oraz reportaż przygotowany wówczas w ramach cyklu ,,Podsumowanie tygodnia” dzień później.

Opublikowano w Regionalne

W przyszły wtorek w Bydgoszczy odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Farmaceutyczna, na której przedstawiciele branży będą próbowali poszukać rozwiązanie na wiele kwestii dotyczących funkcjonowania rynku farmaceutycznego w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 09 kwiecień 2015 17:51

PiS przestrzega przed katastrofą w Inowrocławiu

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości uważają, że zlikwidowana kopalnia soli pod Inowrocławiem cały czas stanowi zagrożenie dla miasta. Zarzucają oni sprawującym władzę lekceważenie niebezpieczeństwa i nierespektowanie zaleceń Najwyższej Izby Kontroli.

Opublikowano w Inowrocław

Gościem spotkania otwartego w szubińskiej bibliotece był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Mieszkańców Szubina najbardziej nurtowała kwestia współpracy obu miast, ZIT oraz linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 09 kwiecień 2015 12:42

Pastuszewski: Ukraina to niedojrzały naród

Zdaniem bydgoskiego radnego Stefana Pastuszewskiego czczenie zbrodniarzy przeciwko narodowi polskiemu przez władze ukraińskie świadczy o niedojrzałości Ukraińców. Radny ubolewa przy tym, że brakuje polskiej reakcji.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 09 kwiecień 2015 11:15

Rozwój to podstawa

Rozwój osobisty, dodatkowa wiedza i rozszerzenie kompetencji to bardzo ważna rzecz w dzisiejszych czasach. Niestety rynek pracy wymaga od nas ciągłego doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności. Nikt nie może pozwolić sobie na zatrzymanie się w jednym miejscu i na jednym poziomie. Sukces w dzisiejszych czasach osiągniemy tylko dzięki ciągłemu doszkalaniu i zwiększaniu swoich możliwości.

Opublikowano w Polecane

W styczniu na wniosek prezydenta Rafała Bruskiego Wojewódzka Rada Ochrony Zabytków przeprowadziła dyskusję na temat możliwości odbudowy zachodniej pierzei Starego Rynku w Bydgoszczy w historycznym kształcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 09 kwiecień 2015 08:13

Bydgoszcz czeka smoleński Marsz Portretów

W piątek minie V rocznica katastrofy smoleńskiej w której zginął prezydent Lech Kaczyński. Bydgoskie obchody tego wydarzenia odbędą się wieczorem pod pomnikiem Walki i Męczeństwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu