Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 kwiecień 2015

Herb powiatu bydgoskiego nawiązuje do symbolu jakim posługiwała się najstarsza polska dynastia – Piastowie. Podobny herb na swojej piersi nosił król Władysław Łokietek, ojciec Kazimierza III Wielkiego. Ten herb został uznany także za symbol Kujaw.

Opublikowano w Bydgoszcz

Nadgoplańskie Towarzystwo Historyczne rozpoczyna kolejne prace na cmentarzu ewangelickim w Rusinowie (gmina Kruszwica). Organizacja przy tym apeluje o pomoc zainteresowane osoby, gdyż do wykonania jest dość sporo pracy.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 08 kwiecień 2015 20:05

Dwugłos w sprawie kształcenia zawodowego

Wielu przedsiębiorców, w tym także z naszego regionu, krytycznie odnosi się do przeprowadzonej kilka lat reformy edukacji, narzekając przy tym na brak przygotowanych do pełnienia zawodu kadr. Ministerstwo Edukacji Narodowej natomiast broni się przed przeprowadzeniem ponownej reformy.

Opublikowano w Regionalne

Rozpoczął się czwarty miesiąc roku pod patronatem Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy. Reportaż poświęcony tej postaci przygotowała uczniowska telewizja internetowa gimTV24, która wspierana jest przez Unię Europejską.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 kwiecień 2015 12:21

Karta Miejska zastąpić może login w BRA

Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Można powiedzieć śmiało, że bydgoszczanie dopiero się uczą z niego korzystać. Zauważalne są też pierwsze niewydolności systemu.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 kwiecień 2015 11:58

Ratusz chwali ITS

Do końca kwietnia zakończyć ma się etap testowy Inteligentnych Systemów Transportowych, ale jak ocenia bydgoski magistrat – część jego elementów już działa od pewnego czasu i usprawnia ruch na bydgoskich ulicach – m.in. zielona fala.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu