Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 06 kwiecień 2015

Przed miesiącem na naszych łamach poruszyliśmy dość nietypową odpowiedź, jaką udzielił radnemu powiatowemu Jackowi Olechowi, zastępca prezydenta Inowrocławia Wojciech Piniewski, w sprawie możliwości przeznaczenia terenu przy ul. Toruńskiej na potrzeby interesantów Komendy Powiatowej Policji. Radny swoją interpelacje ponowił w lutym.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 21:24

Bogusław Sujkowski – zapomniany wielki pisarz

Kilka tygodni temu minęła 50-ta rocznica śmierci Bogusława Sujkowskiego, lokalnego leśniczego, a przede wszystkim wielkiego talentu literackiego. Bez obaw można by go zaliczyć do jednego z wybitniejszych bydgoszczan XX wieku, choć dzisiaj został nieco zapomniany.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 19:40

Dyngus po Kruszwicku

Dwa wozy strażackie w Poniedziałek Wielkanocny, zwany także lanym, zorganizowało fontannę na kruszwickim rynku. W ten nietypowy sposób postanowiono kultywować polską tradycję Śmingusa-Dyngusa na Kujawach.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 19:09

Dlaczego stowarzyszenie niesie duże ryzyko dla regionu?

Święta Wielkiejnocy za nami, zaś przed naszymi samorządowcami okres, w którym będą musieli wypracować wyjście z trudnej sytuacji patowej wokół ZIT. Prezydent Bydgoszczy chce pozostać przy porozumieniu jednostek samorządowych, które daje Bydgoszczy status lidera, natomiast włodarz Torunia dąży do powołania stowarzyszenia, gdzie każda gmina będzie miała równy status.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 16:41

Pod Szubinem powstać ma park przemysłowy

W skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma wejść kilkadziesiąt hektarów ziemi w gminie Szubin. Przedsiębiorcy chcący zainwestować w tym miejscu będą mogli liczyć na specjalne ulgi podatkowe. Na atrakcyjność inwestowania w tym miejscu wpłynąć ma jednak przede wszystkim planowana w najbliższych latach droga ekspresowa S-5. Park przemysłowy powstać ma także w Paterku w gminie Nakło.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 06 kwiecień 2015 12:43

Powiat bydgoski z kujawskim herbem

Bydgoszcz to Kujawy czy Pomorze? To pytanie pojawia się od czasu do czasu. Patrząc na mapy historycznych krain to Kujawy docierają aż do Koronowa na północ od Bydgoszczy. Do kujawskiego herbu, którym posługiwał się król Władysław Łokietek i dynastia Piastów nawiązuje dość blisko herb powiatu bydgoskiego. Niestety dokładnego opisu herbu w aktach normatywnych nie możemy znaleźć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu