Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 05 kwiecień 2015
niedziela, 05 kwiecień 2015 21:09

Bydgoski Rower Aglomeracyjny

Bydgoszczanie oraz goście ich miasta mogą korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Obecnie do dyspozycji jest 590 rowerów, które zostały rozmieszczone na 56. mobilnych stacjach. Przedstawiamy krótki poradnik, jak należycie korzystać z BRA.

Opublikowano w Niezbędnik

Generał Tadeusz Jordan Rozwadowski w świadomości Polaków został zapamiętany jako Szef Sztabu Generalnego WP w najważniejszym momencie wojny z bolszewikami. Pojawiają się zdania, że to on miał główny wpływ na finał Bitwy Warszawskiej. Generał Rozwadowski swego czasu miał przygotować także ciekawą koncepcję regulacji rzek i budowy portów śródlądowych.

Opublikowano w Inowrocław

W sobotę tłumy wiernych uczestniczyło w Liturgii Wigilii Paschalnej. Uroczystości w Gnieźnie prowadził abp. Wojciech Polak, który nawiązywał w swojej homilii do spraw związanych z poszanowaniem godności osobistej.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu