Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 04 kwiecień 2015
sobota, 04 kwiecień 2015 23:22

Alleluja!

Wiele nadziei i radości ze spotkań rodzinnych w święta Wielkiejnocy. Przy tym wiele spokoju i radosnego Alleluja! Życzy redakcja Portalu Kujawskiego.

Opublikowano w Regionalne

Rozpoczyna się okres świąteczny, który większość z nas spędzi w gronie rodzinny. Osoby, które będą chciały poczytać o Bydgoszczy – polecamy lekturę portalu PopieramBydgoszcz.pl

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj Wielka Sobota, która kończy Święte Triduum Paschalne. Od rana w parafiach przy symbolicznym grobie wierni adorują Najświętszy Sakrament. Tego dnia odbywa się też polski zwyczaj świecenia pokarmów.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 04 kwiecień 2015 07:26

Królowie na moście Staromiejskim

Prezentujemy rysunek Romana Puchowskiego, który wizualizuje figury polskich królów na moście Staromiejskim im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego. Kilka tygodni temu na naszych łamach opublikowaliśmy apel TMMB o udekorowanie wizerunkiem polskich władców tego mostu. Ta inicjatywa budziła dość duże kontrowersje, stąd też w ramach dyskusji publikujemy ową wizualizację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu