Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 30 kwiecień 2015

Podczas środowej sesji Rady Miasta, przewodniczący tej izby, Zbigniew Sobociński – wyraził apel do mieszkańców o godne uczczenie 2 i 3 maja, zachęcając do wywieszenia w te dni flagi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Te słowa wybitnego niemieckiego ekonomisty Wilhelma Röpke mogą być hasłem przewodnim obchodzonego dzisiaj Święta Pracy. W dzisiejszym polskim systemie wartości najwyżej stawiana jest potrzeba jak największego zysku, nie zważając na tego koszty i prawa pracowników. Wbrew pozorom to nie jest cena funkcjonowania w gospodarce rynkowej, bo są państwa w Europie, które idąc nieco inną drogą niż Polska, uzyskały ekonomicznie znacznie więcej.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj Międzynarodowe Święto Pracy. Nie sposób byłoby dzisiaj nie wspomnieć jednak ponownie, o pikiecie jaka odbyła się we wtorek pod szpitalem im. Jurasza, gdyż pokazuje doskonale jakie patologie funkcjonują w Bydgoszczy. Rozmawiamy z Leszkiem Walczakiem, przewodniczącym NSZZ Solidarność w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 30 kwiecień 2015 17:28

Weź udział w tajnym spotkaniu z Rejewskim

W sobotę 2 maja w centrum Bydgoszczy odbędzie się gra miejska poświęcona Marianowi Rejewskiemu, którego rok obchodzimy oraz rozszyfrowanej przez niego niemieckiej maszynie szyfrującej ,,Enigma”.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 30 kwiecień 2015 16:19

Wybory2015: Paweł Kukiz

Jeden z bardziej znanych polskich muzyków Paweł Kukiz, w ostatnich latach stał się ambasadorem jednomandatowych okręgów wyborczych. Decyzja o starcie w wyborach prezydenckich zaszkodziła jego kontraktom muzycznym. Przedstawiamy sylwetkę kolejnego kandydata.

Opublikowano w Magazyn
czwartek, 30 kwiecień 2015 14:45

Czy ratusz prowadzi agitację wyborczą?

Kontrowersje budzi opublikowana na stronach inowrocławskiego ratusza relacja z wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego w ubiegłym tygodniu. Dochodzi bo wiem do oceny politycznej działalności jednego z kandydatów, gdy wszelkie urzędy powinny być apolityczne.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 30 kwiecień 2015 10:20

Przed nami maj z Koncertami Maryjnymi

W niedzielę 3 maja odbędzie się inauguracja V edycji Koncertów Maryjnych z Różą w bydgoskiej Katedrze. Inicjatorem koncertów jest Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy, a zarazem szef lokalnych struktur SLD, Jan Szopiński, wyraził potrzebę powołania nowej komisji merytorycznej, która bezpośrednio zajmowałaby się pozyskiwaniem przez Bydgoszcz środków unijnych. Zdaniem Szopińskiego radni powinni mieć większy wpływ na wykorzystywanie środków unijnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 30 kwiecień 2015 07:55

Kto mówi nieprawdę?

Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego doszło do zbliżenia stanowisk Bydgoszczy i Torunia w kwestii ZIT. Prezydent Rafał Bruski natomiast twierdzi, że w ostatnich tygodniach sprawa stoi w miejscu i Bydgoszcz nie jest zainteresowana koncepcją Torunia, budowania wspólnej metropolii. Patrząc logicznie – któryś z samorządowców musi mówić publicznie nieprawdę.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu