Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 03 kwiecień 2015

W naszych publikacjach dość często pojawia się skrót ZIT, gdyż jest to jeden z ważniejszych dla regionów obecnie tematów. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie wszyscy czytelnicy mogą być nie bieżąco, stąd też przygotowaliśmy małe vademecum poświęcone polityce metropolitarnej oraz także funduszom europejskim dla kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Magazyn

Młodzież Wszechpolska przeprowadziła w piątek w Bydgoszczy akcję ,,Kupuj polskie”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi bydgoszczanom, że od tego jakie kupują produkty zależy kondycja polskiej gospodarki, czyli ma to też wpływ na lokalne miejsca pracy. Podobne akcje organizowane były w całej Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 03 kwiecień 2015 14:11

Refleksja w kryzysie demokracji

Okres Triduum Paschalnego może sprzyjać refleksji. Nie tylko wśród wierzących Polaków, gdyż zbliżając się do świąt Wielkanocy żyjemy nieco wolniej, kampania wyborcza nieco się wyciszyła, na dodatek wiele odruchów emocjonalnych wywołała wczorajsza X rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. W tych rozważaniach nie będę jednak skupiał się na kulturze chrześcijańskiej, gdyż potrzeba refleksji kierowana powinna być do wszystkich.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 03 kwiecień 2015 12:07

Co może poróżnić koalicje PO – SLD?

Koalicja Platformy Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej trwa właściwie już od grudnia, dopiero jednak w tym tygodniu strony zdecydowały się podpisać umowę, która reguluje zasady współpracy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 03 kwiecień 2015 11:58

Wielki Piątek

Dzisiaj w kościele łacińskim drugi dzień Triduum Paschalnego, który upamiętnia śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku liturgicznym, w którym nie są sprawowane msze święte.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 03 kwiecień 2015 07:59

Bydgoszcz ma nową gazetę

Dziennik Bydgoszczy – ujrzał światło dzienne, choć nie formie dziennika, ale dwumiesięcznika poświęconego bydgoskim sprawom. Nazwa nawiązuje dość blisko do przedwojennej gazety red. Jana Teski i pewnym sensie dawnym Dziennikiem Bydgoskim jest inspirowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu