Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 29 kwiecień 2015
czwartek, 30 kwiecień 2015 00:11

Awantura o Solec Kujawski na sesji rady

Radny Bogdan Dzakanowski oczekiwał wyjaśnień, dlaczego pismo, w którym radni z Solca Kujawskiego skarżą się na postawę prezydenta Rafała Bruskiego, nie zostało przedstawione radnym. W rezultacie na sali obrad doszło do małej awantury.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 kwiecień 2015 21:11

Laborem exercens

W poniedziałek mijała rocznica ogłoszenia przez papieża Franciszka Jana Pawła II świętym. Ten rok jest szczególny, gdyż decyzją Sejmu obchodzony jest w Polsce pod patronatem papieża Polaka, który pozostawił nam wielkie bogactwo myśli intelektualnych. W przeddzień Święta Pracy warto pochylić się nad jego rozważaniami poświęconemu temu ważnemu zagadnieniu naszego życia.

Opublikowano w Regionalne

W związku ze zbliżającym się Świętem Pracy ruch Nowy Inowrocław podejmuje rozważania na temat sytuacji ekonomiczno-demograficznej Inowrocławia. Jak przystało na opozycję – oceniana jest ona bardzo negatywnie.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 29 kwiecień 2015 16:43

Wybory2015: Magdalena Ogórek

Tym razem przedstawiamy sylwetkę najmłodszej kandydatki w wyborach prezydenckich Magdaleny Ogórek.

Opublikowano w Magazyn

Radni Rady Miasta Bydgoszczy zatwierdzili inicjatywę prezydenta Rafała Bruskiego, aby przez okres czerwca obowiązywał specjalny bilet promocyjny w komunikacji miejskiej, dla osób niekorzystających przez ostatnie 2 lata z biletów miesięcznych. Inicjatywa została przegłosowała niemal jednogłośnie (jeden głos sprzeciwu), ale poprzedziła ją gorąca dyskusja.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podczas sesji Rady Miasta radni miejscy przedstawiali pytania dotyczące przyszłości ZIT. W odpowiedzi prezydent Rafał Bruski dał do zrozumienia, że Bydgoszcz zaloty ze strony Torunia, w sprawie utworzenia wspólnej metropolii odrzuca.

Opublikowano w Bydgoszcz

Duże emocje na sesji Rady Miasta Bydgoszczy budziły kwestie współpracy z samorządem Solca Kujawskiego w kwestii oczyszczania ścieków. Bydgoscy radni nie odnosili się jednak bezpośrednio do kwestii merytorycznych, ale korespondencji na linii prezydent Rafał Bruski – radni Solca Kujawskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 29 kwiecień 2015 09:34

Lewica na obradach w osłabionym składzie

Trwa sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na której samorządowcy SLD obradują w dość osłabionym składzie. Nieobecna jest połowa radnych lewicy oraz dwójka zastępców prezydenta z nadania tej partii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z radnym dr Stefanem Pastuszewskim rozmawiamy o tożsamości regionalnej, za sprawą kontrowersyjnej mapy dydaktycznej, którą z Urzędu Marszałkowskiego otrzymały szkoły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu