Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 28 kwiecień 2015

Za kilka tygodni zapewne poznamy listę inwestycji kluczowych, które zdaniem Zarządu Województwa należy ze środków unijnych wesprzeć priorytetowo. Podział tych środków odbędzie się bez udziału Sejmiku, gdyż prawo w Polsce pozwala środki z Unii Europejskiej, pomimo że są to pieniądze publiczne, wydatkować bez konsultacji z takimi ciałami jak sejmiki województw.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 28 kwiecień 2015 21:53

W maju powstanie punkt odbioru elektrośmieci

Od 2 maja w każdą pierwszą sobotę miesiąca przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu, będzie można oddać zużyte urządzenia elektryczne. Zgodnie z prawem nie możemy ich bowiem wyrzucić po prostu do kosza na śmieci.

Opublikowano w Inowrocław

Pod Szpitalem Uniwersyteckim im. dr Jurasza w Bydgoszczy odbyła się we wtorek pikieta, a następnie przemarsz okolicznymi ulicami. NSZZ Solidarność protestowało przeciwko działaniom dyrekcji szpitala oraz poczynaniom Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który jest organem prowadzącym tę placówkę zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Grupa lokalnych przedsiębiorców z gminy Szubin od pewnego czasu prowadzi działania w celu sformalizowania powstania stowarzyszenia biznesowego. Koordynatorem działań jest Marek Biernacki, a inicjatywę aktywnie wspiera szubiński ratusz.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje czy w czerwcu będzie w Bydgoszczy obowiązywał ,,Bilet nowego pasażera”, który jak sama nazwa wskazuje, adresowany będzie do osób, które z biletów miesięcznych nie korzystają. Decyzji radnych nie ma, ale w internecie ratusz prowadzi reklamę udogodnienia na całego.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 kwiecień 2015 16:27

Wybory2015: Janusz Korwin-Mikke

Polityk startujący niemal w każdych wyborach, bo długich latach politycznego niebytu przeżywa politycznie swoje drugie pięć minut. Janusz Korwin-Mikke w swoich poglądach jest postacią kontrowersyjną, przy tym jednak dość twardo trzymająca się swoich poglądów.

Opublikowano w Magazyn
wtorek, 28 kwiecień 2015 13:50

Jak pomóc komunikacji miejskiej?

Przewozy autobusowe i tramwajowe dla budżetu Bydgoszczy przynoszą deficyt. W dzisiejszych realiach ekonomicznych niemożliwe jest doprowadzenie do sytuacji, żeby komunikacja miejska się samofinansowała z biletów. Miasto natomiast dopłaca, gdyż realizuje w ten sposób ważną funkcję użyteczności publicznej. Warto jednak się zastanowić jak ograniczyć ten deficyt, przy tym nie zmniejszając jakości usług, a nawet idąc w kierunku ich poprawy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę bydgoscy radni zdecydować mają o użyczeniu bezpłatnie dwóm rodzinom z Donbasu miejskich mieszkań. Ta inicjatywa nie budzi żadnych kontrowersji i spotyka się z pełnym consensusem, gdyż jako społeczność lokalna chcemy pomóc. Dodatkowo możemy być dumni, że jesteśmy jednym z pierwszych, jak nie pierwszym, miast w Polsce, które taką pomoc rodakom ze wschodu zaoferowało.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Kwiecień 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu