Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 kwiecień 2015
wtorek, 28 kwiecień 2015 00:28

Czy gospodarnie promujemy ekologię?

Poprawka do budżetu miasta, którą w środę mają przegłosować radni, zakłada przekazanie ok. 211 tys. zł na powstanie w formie papierowej materiałów służących edukacji ekologicznej. Sens tego wydatku może podważać fakt, że projekt budowy spalarni śmieci w Bydgoszczy zakładał wydanie ponad 2 mln na promocję tej inwestycji oraz edukację ekologiczną. Te środki pochodziły w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 28 kwiecień 2015 00:22

W soboty będzie darmowe parkowanie w centrum

Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła uchwałę o zaprzestaniu pobierania opłat za parkowanie w centrum miasta w soboty. O takie rozwiązanie wnioskowali lokalni przedsiębiorcy, którzy liczą, że dzięki temu przybędzie klientów na inowrocławskiej starówce.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 20:57

Filmować nie można, bo to rozprasza

Obrady Sejmiku Województwa można rejestrować tylko z tylnej części sali sesyjnej im. Władysława Raczkiewicza w Toruniu. W rezultacie nie ma możliwości nagrania wraz z obrazem wystąpień Zarządu Województwa, w tym marszałka Piotra Całbeckiego. Takie decyzje podjęto, gdyż nagrywanie wystąpienia, ma rozpraszać marszałka.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 20:05

W Wągrowcu powstanie baza szynobusów

Koleje Wielkopolskie do 2018 roku chcą wybudować w Wągrowcu hale serwisowo-modernizacyjne dla nowoczesnych pociągów. Władze powiatu wągrowieckiego liczą na nowe miejsca pracy.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 15:14

,,Bilet nowego pasażera” budzi kontrowersje

Prezydent zaproponował, aby w czerwcu osoby, które nie korzystały przez ostatnie dwa lata z komunikacji miejskiej, mogły kupić jednorazowo go za pół ceny i w ten sposób być może się przekonać do tej formy podróżowania po mieście. Radni są w tej sprawie podzieleni, gdyż padają głosy, że lojalni klienci będą dyskryminowani.

Opublikowano w Bydgoszcz

Niespodziewanym gościem poniedziałkowych obrad Rady Miejskiej w Inowrocławiu był poseł Piotr Król, który pozwolił sobie zabrać głos w sprawie sposobu rozpatrywania skarg na prezydenta.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 13:59

Głośne szczekanie psa – jak mu przeciwdziałać?

Długotrwałe szczekanie oraz hałaśliwe ujadanie to jeden z największych problemów, z jakimi borykają się właściciele tych czworonogów. Co gorsza, są one dokuczliwe nie tylko dla nich, ale również dla ich sąsiadów.

Opublikowano w Polecane
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 12:50

We wtorek protest pracowników szpitala Jurasza

O godzinie 15:00 rozpocząć ma się pikieta przed szpitalem im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy, zorganizowana przez NSZZ Solidarność. Związkowcy będą wyrażać swoją walkę z formami współczesnego niewolnictwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę spotkanie otwarte z mieszkańcami Kruszwicy odbył popierany przez PSL kandydat na Prezydenta RP Adam Jarubas. W towarzystwie posła Eugeniusza Kłopotka mówił on przede wszystkim o sprawach związanych z bezpieczeństwem Polski.

Opublikowano w Inowrocław

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju transportu publicznego w Bydgoszczy prezentuje swoje pomysły na reorganizację ul. Ferdinanda Focha. Pojawiają się postulaty utworzenia większej liczby przystanków tramwajowych oraz dodatkowego przejścia dla pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu