Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 26 kwiecień 2015
poniedziałek, 27 kwiecień 2015 00:16

Edukacja regionalistyczna po toruńsku

Do szkół w województwie kujawsko-pomorskim w ostatnim czasie wpłynął dar z Urzędu Marszałkowskiego, w postaci kolorowej mapy historycznej. Tak naprawdę jest to jednak propaganda toruńskiej narracji historii regionu, choć ufundowana z pieniędzy wspólnych.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 26 kwiecień 2015 21:42

Kontrowersyjne poręczenie kredytu

W piątek Sejmik przyjmując poprawki do budżetu województwa na rok 2015 wyraził zgodę na poręczenie przez Zarząd Województwa kredytu spółce Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne do kwoty 0,5 mld zł. Decyzja ta krytykowana jest przez dwóch bydgoskich radnych: Romana Jasiakiewicza i Andrzeja Walkowiaka.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 26 kwiecień 2015 19:27

Tak walczyli prawdziwi wojownicy

W piątek na Artego Arenie w Bydgoszczy odbyła się gala sztuk walki FEN 7 ,,Real Combat”. Prezentujemy fotorelacje z tego wydarzenia.

Opublikowano w Sport

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje o wprowadzeniu na okres czerwca tzw. Biletu nowego pasażera”, czyli sieciówki na preferencyjnych warunkach, dla tych, którzy nie posiadali od dwóch lat biletu miesięcznego. Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz uważa, że trzeba pójść jednak o krok dalej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę miała miejsce zmiana zwierzchnictwa w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Wieloletni komendant płk. dr n.med. Krzysztof Kasprzak zakończył swoją zawodową służbę. Funkcję komendanta bydgoskiego szpitala pełnił od 2007 roku, zaś z placówką związany był od 1994 roku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu