Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 kwiecień 2015

Wpadka z organizacją konferencji prezydenta Bronisława Komorowskiego wywołała w Polsce falę spekulacji, że obwodnica Inowrocławia może nie powstać w terminie. Na tę chwilę jednak nie ma przesłanek do obaw, bo terminy realizacji inwestycji powinny zostać dochowane.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 24 kwiecień 2015 20:09

Blamaż z Cracovią

Bydgoski Zawisza zbyt szybko poczuł się pewny utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie, po paśmie kilku bardzo dobrych spotkań. Dzisiejszy mecz z Cracovią Kraków w Bydgoszczy pokazuje, że w wśród niebiesko-czarnych pojawił się kryzys.

Opublikowano w Sport

Uruchomiona w 2012 roku spalarnia osadów pościekowych w Fordonie jest zdolna spalić 30 tys. ton suchej masy, gdy potrzeby miasta Bydgoszczy nie przekraczają 20 tys. ton. Ta forma unieszkodliwiania odpadów jest jednak kilkukrotnie droższa niż oferują prywatne firmy.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 24 kwiecień 2015 15:00

Jacek Wilk: Polska nie jest krajem dla młodych

Kandydat na prezydenta RP rozpoczyna maraton wyborczy w naszym regionie. Na konferencji prasowej w Bydgoszczy mówił o potrzebie wymiany elit na ludzi młodych, którzy nie będą bali się przeprowadzić koniecznych dla Polski zmian.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do części mediów (nas pominięto tradycyjnie) Urząd Miasta Inowrocławia wystosował oświadczenie, w którym zarzuca, że media rozpowszechniają nieprawdziwe i szkodzące miastu Inowrocław informacje. Chodzi oczywiście o komentowaną przez całą Polskę z ironią, wizytę prezydenta Bronisława Komorowskiego na placu budowy obwodnicy.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 24 kwiecień 2015 12:25

Apel węgierskich kibiców przed meczem hokeja

Na prośbę węgierskich środowisk kibicowskich publikujemy apel przygotowany przez portal ,,Ultras Liberi” przed meczem Polska – Węgry w hokeju.

Opublikowano w Sport
piątek, 24 kwiecień 2015 10:17

Dochodzi do zbliżenia stanowisk w ZIT?

Na dzisiejszej sesji Sejmiku radny Waldemar Przybyszewski oraz marszałek Piotr Całbecki stwierdzili, że doszło do zbliżenia się stanowisk Bydgoszczy i Torunia w sprawie ZIT. W ich wypowiedziach zabrakło jednak konkretów, a sam marszałek przyznał, że ciężko dzisiaj powiedzieć czy będzie to forma porozumienia czy stowarzyszenia, o co największe miasta w województwie kruszą kopię.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 24 kwiecień 2015 09:55

Jak jesteśmy przygotowani na RPO?

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka miesięcy samorządy z kujawsko-pomorskiego będą mogły aplikować o miliardy złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jak do aplikacji o te środki jest przygotowana Bydgoszcz?

Opublikowano w Bydgoszcz

Jeżeli propozycja prezydenta Rafała Bruskiego wejdzie w życie, to osoby, które nie korzystały z biletów miesięcznych przez okres ostatnich dwóch lat, będą mogli w czerwcu bilet sieciowy kupić za – 45 zł (ulgowy 22,5 zł). Zgodę na takie posunięcie będą musieli wyrazić jednak wcześniej radni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu