Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 23 kwiecień 2015

Po raz kolejny w trwającej kampanii prezydenckiej Bydgoszcz odwiedził Grzegorz Braun, jeden z jedenastu kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej. Głosił on dość radykalne poglądy, chociażby zarzucając Prawu i Sprawiedliwości działanie na rzecz interesów obcych państw. Sam wielokrotnie podkreślał jednak, że wyżej ceni sobie prawdę niż wizerunek w mediach.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 23 kwiecień 2015 14:13

Kolejny europoseł utworzy u nas biuro

Wkrótce w Bydgoszczy ma zostać otwarte czwarte biuro posła do Parlamentu Europejskiego. Takie zainteresowanie wyraża europoseł Nowej Prawicy Michał Marusik. Byłoby to czwarte biuro europoselskie nad Brdą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem radnych Prawa i Sprawiedliwości Młyny Rothera to obecnie marnotrawienie publicznych pieniędzy, gdyż ratusz zdecydował się je przejąć nie mając sprecyzowanej wizji na ich wykorzystanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 23 kwiecień 2015 08:49

Za posiedzenie dostanie 3 tys. na rękę

Były wicemarszałek województwa Edward Hartwich wraca do służby publicznej. Co prawda w wyborach samorządowych bydgoszczanie wystarczającego dla uzyskania mandatu radnego mu nie udzieli, ale Zarząd Województwa znalazł inny sposób, aby z usług Hartwicha skorzystać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu