Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 22 kwiecień 2015
czwartek, 23 kwiecień 2015 00:10

Niekorzystne dla WZL rozstrzygnięcie przetargu

We wtorek zdecydowano, że Polska kupi francuskie śmigłowce transportowe EC725 Caracal. Decyzja ta jest w mediach dość szeroko komentowana. Z punktu widzenia lokalnego istotne jest jednak to, że oferta konsorcjum w skład którego wchodziły Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 została odrzucona.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wizyta prezydenta Bronisława Komorowskiego pod Inowrocławiem cieszyła się dość dużą popularnością internautów z całej Polski, ale też i Polaków na emigracji (z powiatu inowrocławskiego przecież na zachód emigruje dość dużo osób). Dla głowy państwa problem jednak polega na tym, że internauci z niego drwią, gdyż przemawiał na tle zaaranżowanej na potrzeby konferencji prasowej budowy. Zupełnie jak czasów PRL, gdy rządzili sekretarze PRZR.

Opublikowano w Inowrocław

Na początku marca na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrała się Rada Miejska w Solcu Kujawskim, aby zdecydować co dalej ze Spółką Wodną ,,Kapuściska”, której gmina ta jest mniejszościowym udziałowcem. Wielkie oburzenie wywołał list od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, który w opinii soleckich radnych miał naruszać zasadę autonomii i niezależności tej gminy.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 22 kwiecień 2015 18:31

Sejmik ZIT się jednak nie zajmie

Wbrew wcześniejszym deklaracjom na piątkowej sesji Sejmiku, nie odbędzie się debata na temat bydgosko-toruńskiego sporu o ZIT.

Opublikowano w Regionalne
środa, 22 kwiecień 2015 15:42

Jordan Ogorzelski drugi w Dubaju

Znane są już wyniki niedzielnych zawodów Eliminacji Pucharu Świata w kalistelnice, które odbywały się w Dubaju. Wysokie miejsce w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zajął reprezentant bydgoskiego klubu Jordan Ogorzelski.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 22 kwiecień 2015 13:52

Marzenia o wspaniałej Bydgoszczy mają sens

Tradycyjnie w kwietniu zwoływana jest uroczysta sesja Rady Miasta Bydgoszczy, na pamiątkę nadania praw miejskich przez króla Kazimierza Wielkiego. Jest to też okazja, aby medalami z wizerunkiem tego władcy uhonorować zasłużonych dla miasta. Ciężko jednak, aby ta szacowna uroczystość nie wiązała się z refleksjami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wydarzenia jakie miały wczoraj miejsce pod Inowrocławiem w Jacewie, przypomina nieco klasykę PRL, gdy na potrzeby wizyty wysokich dygnitarzy państwowych miano pozorować budowy. Dla prezydenta Bronisława Komorowskiego postanowiono bowiem zaaranżować plac budowy, który po kilku godzinach zniknął.

Opublikowano w Inowrocław

Na inaugurującej BRA konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski wyraził nadzieje, że ta forma transportu bydgoszczanom się spodoba. Pierwsze trzy tygodnie funkcjonowania roweru pozwalają stwierdzić, że to oczekiwanie zostało spełnione. Prowadzona jest już nawet dyskusja o potrzebie rozszerzenia Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego o kolejne stacje osiedlowe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu