Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 kwiecień 2015

Państwowa Komisja Wyborcza pozytywnie ocenia pierwsze testy systemu informatycznego, który ma wspomagać obsługę wyborów Prezydenta RP, które odbędą się w niedziele 10 maja. Troska o jego stan jest uzasadniona, gdyż w czasie jesiennych wyborów samorządowych, awaria infrastruktury informatycznej doprowadziła do chaosu.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek na Zbożowym Rynku przed pomnikiem króla Kazimierza III Wielkiego prace wrzały. Wokół władcy, który nadał Bydgoszczy prawa miejskie, wyrywano chwasty, a umyty został też sam pomnik. Przed środową uroczystą sesją Rady Miasta Bydgoszczy, król nasz dobrodziej został więc doprowadzony do porządku.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek na placu budowy obwodnicy Inowrocławia gościł prezydent Bronisław Komorowski. Zdaniem inowrocławskiej opozycji skupionej w ruchu Nowy Inowrocław, politycy Platformy Obywatelskiej przywłaszczają sobie sukces mieszkańców Inowrocławia, którzy przez wiele lat zabiegali o tę inwestycję drogową.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 21 kwiecień 2015 21:06

W Solcu rozważają wystąpienie z aglomeracji

Współpraca Bydgoszczy w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych wygląda wręcz fatalnie. Soleccy radni zarzucają zgodnie, że Spółka Wodna ,,Kapuściska” próbuje wyłudzić z tej małej gminy pieniądze. Na komisję zaproszono też część bydgoskich radnych, którzy z niewyjaśnionego powodu nie dotarli.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 21 kwiecień 2015 13:06

Zasłużyli się dla miasta

Głównym punktem jutrzejszej uroczystej Sesji Rady Miasta Bydgoszczy będzie wręczenie medali Kazimierza Wielkiego, dla osób zasłużonych dla miasta. Przytaczamy informację o osobach i podmiotach, które dostąpią tego zaszczytu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W piątek na hali Artego Arena w Bydgoszczy czeka nas uczta sztuk walki w ramach gali – FEN7 ,,Real Combat”. Jedną z ciekawszych walk będzie kicboxingowy pojedynek Portugalczyka zwanego ,,Hanibalem” z polskim wojownikiem ,,Świerku.

Opublikowano w Sport
wtorek, 21 kwiecień 2015 10:41

Anonimowa antykampania

Od kilku dni w godzinach szczytu na nieoficjalnym parkingu przy Rondzie Kujawskim stawiana jest przyczepa z hasłem - Wyślij Bronka na emeryturę bo siara. Domyślać się można, że adresatem tego hasła jest urzędujący prezydent Bronisław Komorowski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu