Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 20 kwiecień 2015
wtorek, 21 kwiecień 2015 00:32

W toruńskiej prasie o ZIT

Gminy chcą stowarzyszenia, ale Bydgoszcz przedstawia tutaj odmienny pogląd – twierdzi najpopularniejsza w Toruniu gazeta ,,Nowości” powołując się na ,,nieoficjalne informacje”.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 21 kwiecień 2015 00:20

PKS cały czas niespokojny o swój los

Jutro na uroczystej sesji Rady Miasta Bydgoszczy PKS Bydgoszcz odbierze przyznany przez radnych Medal Kazimierza Wielkiego za zasługi dla miasta. Bydgoska doskonale poradziła sobie z przemianami gospodarczymi, przez bez problemów radzi sobie na otwartym rynku. Niedługo jednak PKS Bydgoszcz może mieć spore problemy, gdyż w rynek przewozów ingerować planuje Samorząd Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 23:43

Kruszwica rozważa wystąpienie do sądu

Niewykluczone, że spór o stan czystości jeziora Gopło trafi na wokandę sądową. Kruszwicki magistrat rozważa skierowanie przeciwko kopalniom Tomisławice pod Koninem pozwu, wraz z oczekiwaniem odszkodowania za spowodowane zniszczenia środowiska.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem dr. Adama Hajdugi obiekty poprzemysłowe mają szansę stać się przyszłością turystyki w Europie. Bydgoskie Exploseum stało się częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictw Przemysłowego ERIH, jako jeden z najciekawszych obiektów dziedzictwa przemysłowego na kontynencie. Władze Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego liczą, że przyniesie to duże korzyści promocyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 17:02

Węgrzy apelują o powstrzymanie szowinizmu na Ukrainie

Ruch na rzecz Lepszych Węgier (Jobbik), będący trzecią siłą w węgierskim parlamencie, wezwał kraje graniczące z Ukrainą o stanowcze potępienie działań władz w Kijowie, które nadały UPA status formacji walczącej o niepodległość. Z rąk UPA w bestialski sposób wymordowano na Wołyniu dziesiątki tysięcy Polaków.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 12:11

Rewolucja ekonomiczna dzieje się na naszych oczach

Za kilka dni protestować zamierzają pracownicy szpitala uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Zapewne opinia publiczna odbierze to jako kolejny fakt medialny, który będzie musiał zostać szybko zapomniany, gdy pojawią się kolejne tematy. Udział w tym procederze Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, sprawia, że dużym błędem będzie przejście wokół tej sprawy bez większej refleksji oraz reakcji.

Opublikowano w Regionalne

Prezydent Rafał Bruski zaproponuje radnym, aby na najbliższej sesji (w przyszłym tygodniu) wyrazili zgodę na nieodpłatne użyczenie lokali mieszkalnych będących w administracji miasta. Bydgoszcz jako pierwsza zaproponowała polskim rodzinom ewakuowanym z Donbasu pomoc.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do połowy maja przy ulicy Alfonsa Hoffmana w Samociążku powinna powstać ścieżka rowerowa, wzdłuż drogi powiatowej Koronowo – Żołędowo, w miejscu nieczynnej przerzutni tratew. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 20 kwiecień 2015 02:07

Zobacz jak mógł wyglądać 19 kwietnia 1346 roku

Gdy nastał mrok zebrani na Wyspie Młyńskiej próbowali się cofnąć o 669 lat wstecz, gdy król Kazimierz III Wielki zdecydował lokacji Królewca (Bydgoszczy) na prawie magdeburskim. Rycerstwo oraz korona miały podkreślić szczególny charakter tej chwili – dialogi oparte były zaś o historyczne zapisy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu