Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 02 kwiecień 2015

Zdaniem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu radny Maciej Basiński treścią swojej interpelacji wprowadził opinie publiczną błąd. Wodociągi w odpowiedzi na wystąpienie radnego wyjaśniają sytuację jaka pojawiła się na linii z właścicielem huty ,,Irena”.

Opublikowano w Inowrocław

W czasie wczorajszej konferencji samorządowej, którą zorganizowaliśmy w sprawie linii kolejowej nr 356, radny województwa Roman Jasiakiewicz w sposób zdecydowany wyraził pogląd, że port multimodalny powinien powstać w Bydgoszczy, gdyż tylko ta lokalizacja pozwoli ożywić cały region.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 02 kwiecień 2015 16:36

Bydgoszcz prawie gotowa na pociągi z Kcyni

Radny województwa Roman Jasiakiewicz wyrażał zdumienie na zorganizowanej przez nas konferencji, że województwo pomorskie wykorzystuje bardzo duże środki finansowe z Unii Europejskiej na rozwój kolei, natomiast w naszym województwie pojawia się w tej sprawie duży opór. Konferencja spotkała się z bardzo małym zainteresowaniem w powiecie nakielskim.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 02 kwiecień 2015 16:07

Kolejne porozumienia w IKS ,,Solino”

Zarząd Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” informuje, że udało się wypracować porozumienie z przedstawicielami związków zawodowych w kwestiach płacowych. Był to jeden z tematów spornych, który zdecydował o trwającej kilkadziesiąt dni głodówce.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 02 kwiecień 2015 14:49

Żywe pomniki Jana Pawła II

27 kwietnia 2011 roku bp. Jan Tyrawa wydał dekret erygujący parafię pw. wówczas błogosławionego, dzisiaj świętego Jana Pawła II w bydgoskim Fordonie. Rosnąca społeczność parafialna modli się obecnie w kaplicy przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków. Obecnie trwa zbiórka pieniędzy na budowę świątyni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Burmistrz Żnina Robert Luchowski powołał na stanowisko prezesa komunalnej spółki wodno-kanalizacyjnej Małgorzatę Stawicką, byłą prezes spółki wodnej ,,Kapuściska” w Bydgoszczy, która jesienią ubiegała się bezskutecznie o fotel prezydenta tego miasta.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu