Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 17 kwiecień 2015

Już nie tylko darmowy bezprzewodowy internet w czasie podróży, ale przewoźnik PKP Interecity wdraża obecnie wraz operatorem T-Mobile usługę dostępu za 5 zł do bazy filmów i seriali, które mogą nam umilić podróż.

Opublikowano w Magazyn
piątek, 17 kwiecień 2015 23:10

Jordan Ogorzelski w Dubaju oczekuje na zawody

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich w niedziele rozpoczną się eliminacje do Pucharu Świata w kalistenice, czyli gimnastyce polegającej na ćwiczeniu ciężarem własnego ciała. Jednym z reprezentantów Polski jest bydgoszczanin Jordan Ogorzelski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nieco ponad 4 tygodnie wybierzemy prezydenta Rzeczypospolitej na lata 2015-2020. W naszym regionie jedynym widocznym akcentem tej kampanii był cykl konferencji prasowych Prawa i Sprawiedliwości, na których posłowie mówili o niezrealizowanych przez prezydenta Bronisława Komorowskiego obietnicach.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 17 kwiecień 2015 18:12

Egipcjanin sołtysem Nowego Dąbia

Inżynier chemik Mohamed Alsrag został wybrany przed świętami przez mieszkańców Nowego Dąbia, Antoniewa, Obórznia, Rzywna i Kąpia sołtysem (gmina Łabiszyn, powiat żniński). W starciu wyborczym pokonał czterech konktrkandydatów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Parlamentarna Grupa Kobiet organizuje kolejną edycję Konkursu Lady im. Krystyny Bochenek, które celem jest wyróżnienie najbardziej aktywnych kobiet. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się etap wojewódzki konkurs, który organizują posłanki Iwona Kozłowska i Domicela Kopaczewska.

Opublikowano w Regionalne

W sobotę w Bydgoszczy gościć będzie kandydatka na prezydenta RP Magdalena Ogórek, która popierana jest przez Sojusz Lewicy Demokratycznej. Szumnej konwencji, jaką miał przed 5-laty Grzegorz Napieralski w Operze Nova, nie będzie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 kwiecień 2015 11:51

Przygotowują się do misji w Afganistanie

Od wtorku w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO z siedzibą w Bydgoszczy odbywają się szkolenia Resolute Support 15-2, w czasie których żołnierze i eksperci cywilni przygotowują się do wykonywania misji w Afganistanie.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 17 kwiecień 2015 11:45

Komorowski odwiedzić ma plac budowy obwodnicy

We wtorek w kujawsko-pomorskim będzie gościł ponownie prezydent RP Bronisław Komorowski. Szczegółowy plan wizyty głowy państwa nie jest obecnie znany, ale najprawdopodobniej prezydent pojawi się w Jacewie, na placu budowy obwodnicy Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław
piątek, 17 kwiecień 2015 10:26

Dobry rok działalności Lepszej Bydgoszczy

Wiosną ubiegłego roku grupa młodych ludzi rozpoczęła działalność tworząc Ruch Obywatelski Lepsza Bydgoszcz. Publikujemy sprawozdanie z pierwszego roku działalności.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu