Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 15 kwiecień 2015

Gmina Solec Kujawski była uważana za jednego z bliższych sojuszników Bydgoszczy, ale te partnerskie relacje mogą ulec znacznemu oziębieniu. Samorządowcy stają bowiem przed wyborem, albo podwyższyć mieszkańcom Solca opłaty wodno-kanalizacyjne, bądź pójść z bydgoskim samorządem na konfrontacje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu Sejm przyjął ustawę, która umożliwić przedsiębiorcom zalegającym składki ZUS, rozłożenie płatności zaległości na raty. W przygotowanie tej ustawy włączyła się aktywnie posłanka Iwona Kozłowska z naszego regionu. Nowe przepisy wejdą jednak dopiero za 7 miesięcy, gdyż ten czas potrzebny jest na dostosowanie systemów informatycznych.

Opublikowano w Regionalne

Powiatowy Urząd Pracy w Inowrocławiu w przyszły czwartek w hali sportowej ,,Kujawianka” organizuje w godzinach 10:00-14:00 XVII Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Z tej okazji będą mogli skorzystać poszukujący zatrudnienia oraz pracodawcy szukający pracowników.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 15 kwiecień 2015 15:44

Ratusz szuka właściciela dla Polonii

Do dnia 27 kwietnia można składać oferty dotyczące zakupu akcji klubu żużlowego ŻKS Polonia SA, których właścicielem jest miasto. Wartość jednej akcji wyceniono na 25 zł.

Opublikowano w Sport

Rada Miasta Bydgoszczy apelowała w styczniu do Zarządu Województwa o pomoc w rozwiązaniu sporu właścicielskiego o budynek dawnej dyrekcji kolejowej przy ul. Dworcowej w Bydgoszczy, gdzie bydgoscy samorządowcy chcieliby utworzyć wydział stomatologii Collegium Medicum. W udzielonej dopiero w kwietniu odpowiedzi marszałek Piotr Całbecki wyjaśnia jak widzi tę sytuacje, ale nie deklaruje żadnego wsparcia.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 15 kwiecień 2015 13:05

Wybierzmy ,,Bydgoskiego Feniksa"

W 1994 roku z inicjatywy Katarzyny Borkowskiej-Kiss, pracującej wówczas w Wydziale Kultury Urzędu Miejskiego w Bydgoszczy, stworzona została lokalna nagroda mająca stanowić prestiżowe wyróżnienie dla użytkowników obiektów zabytkowych za trud włożony we wzorcowe odrestaurowanie historycznych budynków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Publikujemy podsumowanie konferencji samorządowej, którą zorganizowaliśmy w dniu 2 kwietnia w sprawie przyszłości linii kolejowej nr 356. Obejmuje ono także kwestię budowy platformy multimodalnej w Bydgoszczy, która podjęta została w dyskusji. Stanowisko zostanie skierowane przede wszystkim do posłów do Parlamentu Europejskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu