Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 14 kwiecień 2015
środa, 15 kwiecień 2015 00:24

IKEA coraz bliższa otwarcia

Przedstawiciele firmy IKEA informują nas, że budowa sklepu na skrzyżowaniu ulic Fordońskiej i Łowickiej odbywa się zgodnie z planem i jeszcze w tym roku będziemy mogli zrobić w nim zakupy. Będzie to pierwszy sklep znanej na całym świecie marki w województwie kujawsko-pomorskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydent Włocławka chce rozwijać tzw. kartę dużej rodziny, natomiast zastępca prezydenta Inowrocławia musi z bólem przyznać, że miasta na dodatkowe ulgi już nie stać.

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 14 kwiecień 2015 23:03

Toruń już opracowuje koncepcje BiT City II

Władze Torunia chcą wybudować w ramach nazwanego roboczo projektu BiT City II dwie nowe linie tramwajowe. Został ogłoszony już przetarg na opracowanie studium dla tej inwestycji. W dużej mierze te zadania inwestycyjne miałyby zostać sfinansowane z Unii Europejskiej. Dodatkowo Toruń liczy na modernizację kolejnych dworców kolejowych oraz zakup nowoczesnych autobusów i tramwajów.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj w kinoteatrze Adria odbywa się organizowany przez IPN VI przegląd filmowy – Echa Katynia. Przed południem publiczność miała okazję obejrzeć duński film dokumentalny z 2006 roku pt. ,,Czaszka z Katynia”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Według Światowej Organizacji Zdrowia około 50% leków dostępnych w dystrybucji jest podrabiana. Sprzyja temu rozwój internetu. O zagrożeniach jakie niesie to dla pacjenta dyskutuje branża farmaceutyczna podczas odbywającego się w Bydgoszczy II Ogólnopolskiej Konferencji Farmaceutycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W przyszły piątek obradować będzie Sejmik województwa. Według ustaleń z poprzedniej sesji jednym z tematów będzie ZIT, w którym brak porozumienia może zagrażać także środkom unijnym z RPO.

Opublikowano w Regionalne

W odpowiedzi na zapytanie radnego powiatowego Jacka Olecha Wojewódzki Inspektora Ochrony Środowiska z siedzibą w Bydgoszczy wyraził wolę realnego informowania mieszkańców o stanie zanieczyszczenia na ekranie multimedialnym. WIOŚ przy tym podkreśla, że nie ma środków na pokrycie kosztów instalacji i eksploatacji nowego telebimu w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu