Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 13 kwiecień 2015

W Lesie Gdańskim odbyło się w poniedziałek wyjazdowe posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, które było poświęcone sprawozdaniu z funkcjonowania miejskich wodociągów w roku 2014. Przy tej okazji prezes MWiK Stanisław Drzewiecki zaprezentował radnym funkcjonujące naprzeciwko Myślęcinka muzeum oraz ujęcie wód głębinowych.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 14 kwiecień 2015 00:29

Czy pamiętamy o ofiarach Katynia?

W niedziele przedstawiliśmy relację z uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego dwóm amerykańskim żołnierzom w Szubinie. Polemiczny wpis do tego zdarzenia umieścił na Facebook-u radny województwa Roman Jasiakiewicz. Przy tej okazji warto podjąć rozważania o pamięć na temat tego co zdarzyło się w Katyniu i w jego okolicach.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 14 kwiecień 2015 00:03

Spór w Juraszu zakończy się protestem

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza konsekwentnie wdraża swój plan oszczędnościowy, który odbywać ma się kosztem najmniej zarabiających pracowników. Odbywa się to przy wtórze rektora i Senatu Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który jest organem prowadzącym szpitala. Związkowcy natomiast zapowiadają już akcje protestacyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 19:45

Wypłat w miejskiej spółce nadal nie ma

Pracownicy spółki wodnej Kapuściska nadal nie otrzymali wynagrodzeń za pracę w marcu. Podobno przelewy zostały wykonane w poniedziałek po południu, ale na kontach pracowników pieniądze jeszcze się nie pojawiły. Oznacza to przynajmniej czterodniowe opóźnienie płatności. Głównym właścicielem spółki jest Miasto Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jutro pierwsze z całego cyklu wyborów w Inowrocławiu, wybory Zarządu Osiedla i Przewodniczącego, zostaną przeprowadzone na Osiedlu Mątwy. Pragnę zachęcić Państwa do udziału w wyborach i wzięcia spraw najbliższych miejsca zamieszkania we „własne ręce”.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 16:54

Jutro wielki dzień dla inowrocławskiego ,,Żeroma”

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Inowrocławiu im. Stefana Żeromskiego we wtorek będzie obchodzić jubileuszową galę związaną z 70-leciem istnienia szkoły. Społeczność szkolna zaprasza wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób są związani z ,,Żeromem” lub czują się jego sympatykami.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 16:17

MWiK myśli o tamie na Czyżkówku

Pytany przez radnych o plany inwestycyjne prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji Stanisław Drzewiecki przyznał, że podjęto działania na rzecz pozyskania dotacji dla budowy stopnia wodnego dla ujęcia na Czyżkówku. Nie jest to inwestycja jednak pilnie potrzebna, a bardziej myślenie o potrzebach w kolejnej dekadzie, dlatego wodociągi realizację jej uzależniają od pozyskania zewnętrznego grantu.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 14:43

IPN zaprasza na przegląd filmowy o Katyniu

We wtorek w kinoteatrze ,,Adria” będzie można obejrzeć bezpłatnie filmy poświęcone zgrodni katyńskiej, której dokonał na polskich oficerach Związek Radziecki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Luty 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
 • Stawiamy na coraz lepszą jakość multimediów

  W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

 • Od stycznia zniknie ze stacji paliwo PB95 – popularna bezołowiowa

  Od 1 stycznia na stacjach benzynowych w Polsce benzyna PB95 będzie zastąpiona nową, bardziej ekologiczną mieszanką E10. Dla większości kierowców, którzy tankują obecnie PB95 niewiele się zmieni, ale też nie wszystkie silniki są dostosowane do E10, zatem część osób będzie miała pewien problem. Dla użytkowników diesla po nowym roku nic nie się zmieni.

Wiadomości z regionu