Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 12 kwiecień 2015
niedziela, 12 kwiecień 2015 22:17

Podsumowano X Kongres Stowarzyszeń Regionalnych

We wrześniu wielkim wydarzeniem dla Bydgoszczy był współorganizowany przez TMMB jubileuszowy X Kongres Stowarzyszeń Regionalnych, który stał się ważnym elementem reaktywowania polskiego ruchu regionalistycznego. W czwartek w bydgoskim ratuszu odbyło się oficjalne podsumowanie kongresu, w czasie którego podziękowano osobom zaangażowanym w jego przeprowadzenie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem sekretarza Inowrocławia przepisy prawa nie nakazują publikowania listy kandydatów spełniających wymogi formalne konkursu o pracę. W związku z tym skoro nie jest to wymagane, inowrocławski ratusz nie widzi potrzeby, aby spełnić wniosek radnego Marcina Wrońskiego, który oczekiwał zmiany regulaminu.

Opublikowano w Inowrocław
niedziela, 12 kwiecień 2015 21:13

Pozostał niespełna miesiąc

Do I tury wyborów prezydenckich (10 maja) pozostało niecałe 30 dni. Kampania wyborcza prowadzona jest niemal każdego dnia, w sobotę w Bydgoszczy gościł kandydat Janusz Palikot, ale specjalnie Polacy nią nie żyją.

Opublikowano w Regionalne

Mimo fenomenalnego zwycięstwa na GKS Bełchatów Zawisza Bydgoszcz nadal zamyka stawkę w T-Mobile Ekstraklasie. Oba kluby dzieli jednak w tabeli tylko jeden punkt, zaś dwa punkty bydgoski zespół potrzebuje, aby przeskoczyć Cracovię i Ruch Chorzów.

Opublikowano w Sport

W piątek 10 kwietnia wynagrodzenia otrzymać powinni pracownicy Spółki Wodnej ,,Kapuściska”. Tego dnia pieniędzy jednak jeszcze nie było, zatem najszybciej wypłaty będą dopiero 13 kwietnia. Nie jest to pierwszy tego typu incydent, a sami pracownicy twierdzą, że obecny zarząd działa na szkodę spółki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Będąc w sobotę w okolicach parku Jana Kochanowskiego, obok Teatru Polskiego, uznałem, że najkorzystniej będzie mi się przemieścić na Rondo Grunwaldzkie rowerem miejskim, który w znajdującej się obok stacji nie brakowało. Do takiego rozwiązania kusiła mnie ładna pogoda oraz korzystna dla rowerzystów infrastruktura na tym odcinku. Praktyka nie była już jednak tak słonecznie piękna.

Opublikowano w Bydgoszcz
niedziela, 12 kwiecień 2015 15:38

Szubin upamiętnił świadków mordu katyńskiego

Dwaj amerykańscy żołnierze, którzy przebywali w niemieckiej niewoli na terenie zakładu poprawczego w Szubinie mieli możliwość zobaczenia ekshumacji szczątek polskich oficerów wymordowanych na rozkaz Józefa Stalina w Katyniu i okolicach. Ich relacje przekazane rządowi USA potwierdziły odpowiedzialność za tę zbrodnie Rosji sowieckiej, która wówczas była sojusznikiem aliantów – Świat o tej zbrodni wiedział, ale nie powiedział – podsumował marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu