Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 10 kwiecień 2015
sobota, 11 kwiecień 2015 00:35

Powiat bydgoski czeka duży rozwój

Demografowie przewidują, że największy wzrost liczby mieszkańców w kujawsko-pomorskim odnotuje powiat bydgoski, który w liczbie mieszkańców powinien przewyższyć miasto Włocławek i powiat inowrocławski oraz zbliżyć się może do populacji Torunia. Prawie 100 tys. mieszkańców stracić ma natomiast Bydgoszcz. Obok powiatu bydgoskiego wzrost mieszkańców zanotować ma także powiat toruński.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 10 kwiecień 2015 23:12

W sprawie Smoleńska nadal wiele wątpliwości

Pod pomnikiem Walki i Męczeństwa na Starym Rynku odbyły się uroczystości związane z V rocznicą katastrofy smoleńskiej. Wyrażano poglądy, że przez te pięć lat nie zrobiono zbyt wiele, aby wyjaśnić przyczyny tej tragedii, poruszono także kwestię obaw o przeprowadzenie uczciwych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce.

Opublikowano w Bydgoszcz

3 kwietnia 1940 doszło do pierwszej egzekucji polskich oficerów, którzy znajdowali się w niewoli radzieckiej. W bestialski sposób zamordowano dziesiątki tysięcy Polaków – oficerów wojska polskiego, policjantów i przedstawicieli innych służb mundurowych. Wiele z tych osób wcześniejszym swoim życiem zasłużyło się dla Ojczyzny, chociażby walcząc w Powstaniu Wielkopolskim.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 10 kwiecień 2015 16:48

Wybory do Rad Osiedli w Bydgoszczy

Planone terminy wyborów:

Kalendarz wyborczy na kwiecień 2015 roku

Opublikowano w Niezbędnik

Od 1 kwietnia bydgoszczanie oraz ich goście mogą korzystać z 310 rowerów funkcjonujących w ramach Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Średnio dziennie z jednego roweru korzysta około 10 osób, co daje ok. 3 tys. wypożyczeń. Przed nami weekend we wiosennej aurze, gdzie spodziewać się można wzmożonego zainteresowania BRA.

Opublikowano w Bydgoszcz

W lutym na sesji Rady Miejskiej radny PiS Maciej Basiński poruszył problem niekorzystnego naliczania opłat za usługi wodno-kanalizacyjne komunalnej spółki wobec firmy R&S International Bussines, właściciela zatrudniającego ponad stu inowrocławian huty szkła Irena. Radny cieszy się z rozwiązania tego problemu, ale ubolewa, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przeprowadziły na niego atak personalny.

Opublikowano w Inowrocław

Pierwsze dni po 10 kwietnia 2010 roku były trudne dla większości Polaków. Dzisiaj w dobie sporów politycznych, których elementem jest katastrofa smoleńska, trudno sobie wyobrazić, że wówczas Polacy byli niezwykle zjednoczeni. W katastrofie zginęli przedstawiciele różnych sił politycznych m.in. Jerzy Szmajdziński z SLD.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 10 kwiecień 2015 11:53

Dziwna ekonomia wożenia pasażerów

Miasto Toruń podpisało umowę z prywatną firmą na dowożenie pasażerów z tego miasta na loty Lutfhansy do Frakfurtu. Pomysł z punktu widzenia zwiększania atrakcyjności bydgoskiego lotniska wydaje się bardzo dobry, którego mniejszościowym udziałowce jest przecież też Toruń. Zauważyć możemy tylko, że BiT City kosztujące miliony złotych się nie sprawdza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu