Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: środa, 01 kwiecień 2015

Dzisiaj w kościele katolickim rozpoczyna się okres Świętego Triduum Paschalnego, najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym. Kalendarz się tak ułożył, że dzisiaj mija także 10-ta rocznica śmierci polskiego papieża Jana Pawła II.

Opublikowano w Regionalne

Od wczoraj usługi na rzecz MPK Inowrocław pełni prywatna firma Lex Expensis, której to pracownicy będą sprawdzać czy pasażerowie mają ważne bilety i nakładać ewentualne opłaty dodatkowe za ich brak. Jeżeli ktoś z decyzją kontrolerów się nie zgadza, to będzie mógł się odwołać – ale bezpośrednio do tej firmy. I tutaj zaczynają się kontrowersje.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 02 kwiecień 2015 00:21

Bliskie spotkanie z kulturą sarmacką

We wtorkowy poranek, 1 kwietnia 2015 roku w Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego przy ulicy Fordońskiej odbyła się „żywa lekcja historii”, którą poprowadzili członkowie grupy rekonstrukcji historycznej Sarmackie Dziedzictwo.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 01 kwiecień 2015 20:06

Z ZIT bez zmian

W środę na Marinie w Bydgoszczy spotkał się Komitet Sterujący ZIT, to spotkanie nie przyniosło jednak żadnego przełomu i nie zanosi się na to, aby przed świętami cokolwiek ruszyło do przodu. Wszystko hamuje bowiem veto prezydenta Torunia.

Opublikowano w Regionalne

Do wydarzeń z poniedziałkowej sesji Sejmiku, gdy marszałek Piotr Całbecki wyraził oburzenie faktem, że był filmowany nie ma zbytnio sensu nawiązywać. Warto jednak się zastanowić, co tak naprawdę zabolało marszałka, że zareagował w taki sposób.

Opublikowano w Regionalne
środa, 01 kwiecień 2015 12:59

Już można wypożyczać rowery

Informacje podawane w dniu 1 kwietnia mogą być odbierane z pewnym dystansem, a to z racji tego, że tradycyjnie tego dnia pojawia się wiele żartów. Start Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego to już jednak fakt, a na datę 1 kwietnia przez ostatnie dni w niecierpliwością oczekiwały środowiska rowerowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli zrzesza wszystkie gminy powiatu inowrocławskiego, za wyjątkiem miasta Inowrocław. Ta struktura będzie miała do rozdysponowania w najbliższym czasie przynajmniej kilkanaście mln zł na inwestycje. Nowym prezesem tego LGD został Mikołaj Bogdanowicz.

Opublikowano w Inowrocław

Pytany o brak porozumienia w bydgosko-toruńskim ZIT prezydent Rafał Bruski stwierdza, że Bydgoszcz w ramach ZIT chce pozyskać tylko środki unijne i dalszy planów wobec współpracy z Toruniem nie ma. Włodarz Bydgoszczy apelował przy tym o rozwagę do prezydenta Torunia, który blokuje zawiązanie wymaganego przez ministerstwo porozumienia.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy pod koniec czerwca pojawią się bezpośrednie loty z Bydgoszczy do Krakowa? Tego dowiemy się w maju, gdyż wówczas ma zostać rozstrzygnięty przetarg nieograniczony na realizację usług promocyjnych na samolotach obsługujących tę trasę.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 01 kwiecień 2015 09:18

Prace rozpoczynają nowi kontrolerzy

Od dzisiaj w autobusach MPK Inowrocław bilety będą sprawdzać pracownicy firmy Lex Expensis, która wygrała przetarg na realizację tego typu usługi. Do postępowania przetargowego przystąpiło siedem firm i wybrano najniższą ofertę.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Po równo 6 latach Mateusz Morawiecki przestał być premierem

  11 grudnia 2017 roku ówczesny wicepremier Mateusz Morawiecki uzyskał wotum zaufania i został premierem RP. Dzisiaj – równo 6 lat od tamtego dnia Mateusz Morawiecki po raz trzeci zwracał się do Sejmu RP z prośbą o udzielenie mu wotum zaufania – tym razem jednak nie uzyskał wymaganego poparcia. Dzisiaj Sejm RP najprawdopodobniej misję stworzenia rządu powierzy Donaldowi Tuskowi, który aby nie tracić czasu będzie chciał już we wtorek wygłosić swoje expose.

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

Wiadomości z regionu