Jesteś tutaj: HomeInowrocławSłabiński: Publikując paszkwile władza narusza konstytucję

Słabiński: Publikując paszkwile władza narusza konstytucję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 16 maj 2016 00:41

Radny opozycji Marek Słabiński wyraża swoją dezaprobatę wobec publikacji w jednej z gazet artykułu sponsorowanego przez ratusz, w którym szkaluje się innego radnego Marcina Wrońskiego. Słabiński liczy, że sprawą zajmie się prokuratura i Regionalna Izba Obrachunkowa. Zawiadomienie do prokuratury złożył już poszkodowany Marcin Wroński.

W artykule-reklamie użyto wielu oszczerczych i obelżywych określeń w stosunku do radnego, podważając jego działalność publiczną. Za tym przykrym i niegodziwym incydentem stoi prezydent miasta Ryszard Brejza. Chciałbym tutaj nadmienić, że cena artykułu- paszkwila tej wielkości wyceniana jest na 4800 zł. Taka kwota, najprawdopodobniej została wydana z publicznych środków, na żenująco płytką aktywność władz miejskich. Autor artykułu-reklamy obraża radnego rady miejskiej nazywając go bufonem, demagogiem czy nieukiem. Te inwektywy dotyczą nie tylko radnego rady miejskiej są także skierowane przeciwko mieszkańcom naszego miasta, którzy wybrali Marcina Wrońskiego na swojego reprezentanta w radzie – ocenia radny Marek Słabiński - Publikacje finansowane przez lokalna władzę mają zawsze charakter "tuby propagandowej" urzędujących władz i przedstawiają życie społeczności lokalnej w korzystny dla siebie, jednostronny sposób, służący jedynie promocji tzw. "osiągnięć" przedstawicieli ugrupowania prezydenta. Finansując podobne paszkwile władza lokalna narusza szereg norm prawnych, które włącznie z Konstytucją RP , nakładają na władze publiczne szczególny obowiązek- zapewnienie wolności słowa , prasy i innych środków przekazu. W przywołanej publikacji wszelkie normy społeczne , a także prawne zostały w sposób rażący naruszone przez autora i promotora obraźliwego tekstu.

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Po szczycie rolnym w Brukseli. W jakim kierunku pójdzie unijna polityka rolna?

  Gdy w ubiegłym tygodniu rolnicy w Bydgoszczy domagali się przyjazdu ministra Czesława Siekierskiego, wojewoda tłumaczył jego nieobecność tym, że przygotowuje się do spotkania ministrów rolnictwa w Brukseli, które odbyło się wczoraj, jednocześnie w stolicy Belgii odbywały się rolnicze protesty. Co wynika z tego spotkania?

 • Sejmik zebrał się, aby rozmawiać o rolnictwie. Podkreślono potrzebę rozwoju portów morskich

  Sytuacja w polskim rolnictwie jest trudna, co pokazały protesty z ostatnich dni oraz incydent z Kotomierza pod Bydgoszczą, gdzie doszło do wysypania zboża, co krytykuje prezydent i wicepremier Ukrainy atakując Polskę. Rolnictwo jest ważną gałęzią gospodarki województwa kujawsko-pomorskiego, dlatego w poniedziałek 26 lutego na nadzwyczajnej sesji zebrał się Sejmik Województwa.

Wiadomości z regionu