Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu rozważają referendum

W Inowrocławiu rozważają referendum

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 22 maj 2015 00:52

W kręgach opozycyjnych nieoficjalnie mówi się, że jesienią lub wiosną przyszłego roku, w Inowrocławiu mogłoby dojść do referendum lokalnego w sprawie skrócenia kadencji prezydenta Ryszarda Brejzy. Obecnie jest to bardziej plotka, ale zapewne znaleźć można w tym ziarnko prawdy.

Od wyborów samorządowych nie minął jeszcze nawet rok, ale tematów zapalnych się już kilka pojawiło. Do nich należy zaliczyć chociażby kontrowersje wokół konkursów o pracę w ratuszu, czy ogólną sytuację ekonomiczną miasta. Nie zadowolona jest też część przedsiębiorców.

 

Termin jesienny rozważany jest głównie z tego powodu, aby móc zorganizować referendum razem z wyborami parlamentarnymi, dzięki czemu byłaby wyższa frekwencja.

 

- Potwierdzam, że często spotykam się z takimi głosami – przyznaje w rozmowie z nami Marcin Wroński, który prezydenturę z Brejzą przegrał minimalnie - Uważam jednak, że wyborcy wybrali prezydenta na całą kadencję.

 

Doprowadzenie do referendum w mieście wielkości Inowrocławia nie jest wcale trudną rzeczą. Wystarczy bowiem w ciągu dwóch miesięcy zebrać lekko ponad 6 tys. podpisów inowrocławian.

 

Warte obejrzenia

 • Włosi triumfują na Akademickich Mistrzostwa Europy na Kujawach

  Jezioro Gopło po raz trzeci było areną zmagań najlepszych akademickich wioślarzy do lat 23 w Europie. Zawody w Kruszwicy na półwyspie Rzępowskim odbywały się w sobotę i w niedziele, uczestnicy w pewnym sensie byli odcięci od świata, z uwagi na obostrzenia epidemiczne.

 • Derby dla Sportisu

  W meczu 5 kolejki IV ligi najciekawiej zapowiadał się pojedynek Chemika Bydgoszcz ze Sportisem Łochowo. Był to mecz bardzo zacięty, zakończony po myśli gości.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

 • Na razie realizuje się ,,pozytywniejszy” scenariusz dotyczący IV fali

  Przed tygodniem informowaliśmy o scenariuszach przebiegu IV fali COVID-19 w Polsce, które opracowała instytucja związana z Uniwersytetem Warszawskim. Opracowano kilka scenariuszy zależnych od tego jaka będzie faktyczna immunizacja wśród Polaków. Ostatni tydzień pokazuje, że jak na razie spełnia się ten bardziej optymistyczny scenariusz dla wyższej odporności zbiorowej Polaków.

  Etykiety: covid19
 • Niemcy przewidują, że pandemia zakończy się wiosną

  "Jeśli nie pojawi się żaden nowy wariant wirusa, to na wiosnę pokonamy pandemię" - mówi federalny minister zdrowia Jens Spahn w środę w rozmowie z dziennikiem "Augsburger Allgemeine". Przestrzega jednocześnie przed lekceważeniem ryzyka zakażenia w obliczu obecnego spadku liczby zachorowań.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu