Jesteś tutaj: HomeInowrocławCzy przewodniczący Rady Miejskiej dopuścił się stłuczki? Mieszkaniec oskarża, samorządowiec zaprzecza

Czy przewodniczący Rady Miejskiej dopuścił się stłuczki? Mieszkaniec oskarża, samorządowiec zaprzecza

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 23 maj 2023 18:08
Czy przewodniczący Rady Miejskiej dopuścił się stłuczki? Mieszkaniec oskarża, samorządowiec zaprzecza Fot: UM Inowrocław

Rządowa telewizja TVP Info cytuje mieszkańca, który uważa, że przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski kierując busem zahaczył 19 maja o jego pojazd i uciekł. Gdy mieszkaniec się z nim skontaktował, to samorządowiec miał zaproponować mu spisanie polisy, ale z innego pojazdu. Gdy nie udało się osiągnąć consensusu, sprawę zgłosił na policję.

Zupełnie inaczej tą sprawę w mediach społecznościowych przedstawia już sam Tomasz Marcinkowski, w którego opinii do żadnej stłuczki nie doszło - Okazane mi przez pana Łukasza dowody związane z domniemanym uszkodzeniem pojazdu, które miało mieć miejsce na jednym z inowrocławskich parkingów, w żadnej mierze nie wskazują na faktyczną możliwość zaistnienia podobnej sytuacji. Informowałem go o tym, jak również o możliwości złożenia przez niego w tej sprawie zawiadomienia w Komendzie Powiatowej Policji, która jest organem właściwym do oceny, czy jego zarzuty są zasadne – informuje przewodniczący Rady Miejskiej.

 

W opinii Marcinkowskiego działania tej osoby są próbą wyłudzenia. Sprawa została zgłoszona policji, stąd też policyjne postępowanie powinno wyjaśnić która ze stron ma rację, bo jak widzimy, przedstawiane narracje radykalnie się od siebie różnią.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu