Jesteś tutaj: HomeInowrocławMieszkańcy Jacewa wystąpili do prokuratury w sprawie planowanego gazociągu

Mieszkańcy Jacewa wystąpili do prokuratury w sprawie planowanego gazociągu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 01 maj 2023 14:06
Planowany przebieg przez Jacewo Planowany przebieg przez Jacewo

Polska Grupa Gazownictwa planuje zmodernizować gazociąg Świecie – Bydgoszcz – Janikowo – Kruszwica, przedmiotowa modernizacja ma polegać na na trzykrotnym zwiększeniu średnicy, co przełoży się na większą ilość transportowanego gazu. Zmodernizowany gazociąg ma przebiegać nawet w odległości 15 metrów od zabudowań, mieszkańcy miejscowości wspierani przez wójta gminy wiejskiej Inowrocław chcą, aby ta odległość od zabudowań wynosiła przynajmniej 40 metrów.

Z informacji przekazanej nam przez przedstawiciela mieszkańców Jacewa wynika, że mieszkańcy odwołali się od decyzji przebiegu gazociągu do Ministerstwa Rozwoju i Technologii, ale do dzisiaj resort się do nich nie odniósł, z tego też powodu złożyli do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (z uwagi na lokalizację ministerstwa w stolicy) skargę na bezczynność tego organu.

 

Mieszkańcy podnoszą na jeszcze jeden element, bowiem ich ustalenia przy okazji badania dokumentacji mają wykazywać, że w imieniu inwestora, czyli PGNiG ze służbami wojewody uzgodnienia co do przebiegu prowadziła osoba, która nie miała odpowiedniego pełnomocnitwa ze strony PGNiG, to może naruszać artykuł 231 kodeksu karnego, czyli mogło dojść do nadużycia uprawnień. Z tego też powodu mieszkańcy Jacewa o wyjaśnienie tego wątku wystąpili do inowrocławskiej prokuratury.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 • Skrajne ubóstwo z tendencją wzrostową

  Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.

  Etykiety: Szlachetna Paczka
 • Czy osoby, które nie wymieniły pieców faktycznie nie mają się czego obawiać?

  Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?

  Etykiety: smog

Wiadomości z regionu