Jesteś tutaj: HomeInowrocławTemat rewitalizacji linii Inowrocław – Żnin pojawił się na sejmiku

Temat rewitalizacji linii Inowrocław – Żnin pojawił się na sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 01 marzec 2023 10:12

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o korespondencji pomiędzy posłem Bartoszem Kownackim i marszałkiem Piotrem Całbeckim w sprawie przywrócenia pociągów na linie kolejową Inowrocław – Żnin. Jak się okazuje pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się kilkaset osób. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa pytał o to ponownie radny Michał Krzemkowski, powołując się na wystąpienie posła Kownackiego.

 

- Czy pan w związku z tym podejmie jakieś działania, czy ma jakąś wizję jak tą linie można by odtworzyć i przywrócić? - pytał marszałka radny Michał Krzemkowski z PiS.

 

Streszczając odpowiedź jaką udzielił marszałek Piotr Całbecki posłowi Kownackiemu, to wskazał on, że w obecnych uwarunkowaniach nie ma możliwości uruchomienia pociągów pomiędzy Inowrocławiem i Żninem. Jednym z powodów jest zły stan techniczny torów, co wymaga nakładów inwestycyjnych.

 

Na poniedziałkowej sesji marszałek Całbecki wprost do tej linii się nie odniósł, ale poinformował radnego Krzemkowskiego - Takie jest zapotrzebowanie i możliwości finansowej w nowej perspektywie, czyli 207 Grudziądz – granica województwa oraz Kcynia – Gołańcz.

 

Wynika z tego, że do 2030 roku nie są planowane żadne inwestycje na ciągu kolejowym Inowrocław – Żnin.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

  • Prawie 70% Polek nie planuje potomstwa – alarmujący sondaż

    W 2022 roku według wstępnych danych w Polsce urodziło się 305 tys. dzieci, to najmniej od okresu II wojny światowej (GUS nie udostępnił jeszcze szczegółowych danych dla województw i miast), CBOS z kolei opublikował sondaż z którego wynika, że jedynie 32% Polek w wieku 18-45 lat planuje potomstwo.

Wiadomości z regionu