Jesteś tutaj: HomeInowrocławTemat rewitalizacji linii Inowrocław – Żnin pojawił się na sejmiku

Temat rewitalizacji linii Inowrocław – Żnin pojawił się na sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 01 marzec 2023 10:12

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o korespondencji pomiędzy posłem Bartoszem Kownackim i marszałkiem Piotrem Całbeckim w sprawie przywrócenia pociągów na linie kolejową Inowrocław – Żnin. Jak się okazuje pod wnioskiem w tej sprawie podpisało się kilkaset osób. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa pytał o to ponownie radny Michał Krzemkowski, powołując się na wystąpienie posła Kownackiego.

 

- Czy pan w związku z tym podejmie jakieś działania, czy ma jakąś wizję jak tą linie można by odtworzyć i przywrócić? - pytał marszałka radny Michał Krzemkowski z PiS.

 

Streszczając odpowiedź jaką udzielił marszałek Piotr Całbecki posłowi Kownackiemu, to wskazał on, że w obecnych uwarunkowaniach nie ma możliwości uruchomienia pociągów pomiędzy Inowrocławiem i Żninem. Jednym z powodów jest zły stan techniczny torów, co wymaga nakładów inwestycyjnych.

 

Na poniedziałkowej sesji marszałek Całbecki wprost do tej linii się nie odniósł, ale poinformował radnego Krzemkowskiego - Takie jest zapotrzebowanie i możliwości finansowej w nowej perspektywie, czyli 207 Grudziądz – granica województwa oraz Kcynia – Gołańcz.

 

Wynika z tego, że do 2030 roku nie są planowane żadne inwestycje na ciągu kolejowym Inowrocław – Żnin.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu