Jesteś tutaj: HomeInowrocławWątpliwości co do treści informacji publicznej. Sprawa dotyczy zakupu bonów podarunkowych

Wątpliwości co do treści informacji publicznej. Sprawa dotyczy zakupu bonów podarunkowych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 08 luty 2023 12:47

Gmina wiejska Inowrocław w grudniu zorganizowała galę przyznania ,,Stanisławów”, wyróżnienia przyznawanego przez wójta zasłużonym obywatelsko mieszkańcom. Oprócz statuetek i dyplomów wyróżnieni otrzymali też vouchery na zakupy w jednej z inowrocławskich galerii handlowych. Stowarzyszenie Nasze Prawo wystąpiło o informacje publiczną w kwestii pozyskania i rozdania tych voucherów, jak się jednak okazało w odpowiedziach na zapytania kwoty się nie zgadzają.

 

Stowarzyszenie pytało przede wszystkim o zakup voucherów, w odpowiedzi jakie udzielił Urząd Gminy 10 stycznia wynika, że ich łączna wartość to 11 tys. zł. Taka też była odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji publicznej. Już dzień później Stowarzyszenie Nasze Prawo skierowało dodatkowe zapytanie oczekując udostępnienia dowodu zakupu. Odpowiedź pojawiła się 23 stycznia, załączono do niej notę księgową dotyczącą zakupu voucherów o jednej z galerii handlowych, kwota opiewa jednak na 13 tys. zł, czyli o 2 tys. zł więcej niż Urząd informował 10 stycznia.

 

Jak te informacje porównamy z komunikatem poświęconym rozdaniu ,,Stanisławów”, to się wszystko zgadza, mamy bowiem 5 nagrodzonych ,,Stanisławem” z voucherem wartym po 2 tys. zł oraz przyznany jeden ,,Super Stanisław” z voucherem w kwocie 3 tys. zł. Problemem jest jednak to, że informacja z 10 stycznia mówiąca o łącznej kwocie 11 tys. zł wprowadziła w błąd.

 

Urząd: Odpowiadaliśmy zgodnie z prawdą

Dla wyjaśnienia tej sprawy zwróciliśmy się do Urzędu Gminy z prośbą o wyjaśnienie nieścisłości. Urząd tłumaczył, że stowarzyszenie najpierw pytało o kwotę voucherów jakie otrzymały podmioty nie związane z Urzędem Gminy i tutaj było to 11 tys. zł. Jedna z laureatek jest opiekunem świelticy, czyli faktycznie pracownikiem gminy, dlatego na pytanie dotyczące wsparcia podmiotów zewnętrznych nie została ujęta.

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu