Jesteś tutaj: HomeInowrocławPorozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Porozumienie znika z Rady Miejskiej Inowrocławia

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 06 luty 2023 17:31

Radny Dobromir Szymański skierował w poniedziałek do nas oświadczenie, w którym informuje o tym, że nie chce być już w żaden sposób kojarzony z Porozumieniem, formacją polityczną założoną przez Jarosława Gowina. Decyzja związana jest z wejściem we współpracę przez Porozumienie z AgroUnią W Radzie Miejskiej Inowrocławia dalej będzie zasiadał, ale już jako radny niezależny.

 

Porozumienie w 2018 roku, tuż po wyborach samorządowych miało dwóch radnych w Inowrocławiu, obok Szymańskiego był to też radny Marcin Wroński. Po pierwszym rozpadzie formacji, gdy grupa działaczy z europoseł Adamem Bielanem na czele, w opozycji do polityki Jarosława Gowina, który nie popierał w pełni drogi jaką obrało Prawo i Sprawiedliwość, założyła Partię Republikańską, w tej grupie znalazł się radny Wroński.

 

Radny Dobromir Szymański przez kolejne miesiące był wierny Porozumieniu, do czasu wejścia w mariaż z AgroUnią, której lider dość niejednoznacznie wypowiada się w kwestii Rosji, wręcz krytykując nakładanie na ten kraj sankcji.

 

- Nie rozumiem argumentów za tą egzotyczną współpracą. Wiem jednak na pewno, że nie byłbym wiarygodnym jego członkiem. Nigdy nie adresowałem swojego przekazu i nie zabiegałem o interesy grupy osób, do której kieruje się pan Kołodziejczak. Mam ten komfort, że mogę postępować zgodnie ze wskazaniami swojego sumienia. Stąd moja decyzja. - informuje Dobromir Szymański. Wraz z nim w poniedziałek z Porozumienia odeszli m.in. poseł Michał Wypij oraz radny Konina Jakub Eltman.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu