Jesteś tutaj: HomeInowrocławKujawskie poprawki budżetowe Senatu, w tym dotycząca modernizacji drogi Inowrocław – Bydgoszcz odrzucone

Kujawskie poprawki budżetowe Senatu, w tym dotycząca modernizacji drogi Inowrocław – Bydgoszcz odrzucone

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 31 styczeń 2023 15:49

W czwartek 26 stycznia Sejm RP procedował poprawki Senatu RP do ustawy budżetowej na 2023 rok. W głosowaniu odrzucone zostały wszystkie poprawki zgłoszone w Senacie, w tym też te dotyczące drogi krajowej nr 25 i obwodnic w powiecie inowrocławskim, zostały odrzucone głosami PiS.

Szereg poprawek dotyczących naszego regionu złożyli posłowie opozycji z okręgu już na etapie prac nad ustawą budżetową w Sejmie. W połowie grudnia Sejm odrzucił je głosami Zjednoczonej Prawicy (kilkaset poprawek odrzucono blokiem, czyli w ramach jednego głosowania za ich odrzuceniem).

 

W styczniu ustawą budżetową zajął się Senat - senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza wnieśli o przesunięcie 20 mln zł z budżetu IPN na rzecz rozpoczęcia w 2023 roku modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Inowrocławiem i Bydgoszczą. Ponadto senator Brejza wniósł poprawkę dotyczącą obwodnic: Strzelna i Kruszwicy. Ich poprawki przyjął Senat i wróciły one zgodnie z procedurą do Sejmu.

 

Przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu pytaliśmy posłankę Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Łośko, czy możemy mieć nadzieję, że tym razem Sejm te poprawki przyjmie - Nie liczyłabym na to, bo PiS konsekwentnie nad naszymi poprawkami budżetowymi – mówiła. Tak też się stało, tym razem jednak Sejm nie głosował blokiem, zatem każda poprawka Senatu była głosowana osobno. Za odrzuceniem poprawki dotyczącej drogi Bydgoszcz – Inowrocław głosowało 242 posłów, w tym 225 z PiS i cały 12-osobowy klub Konfederacji, dodatkowo 2 posłów Kukiz15 i 3 posłów niezależnych. (jeżeli chodzi o posłów z okręgu bydgoskiego – odrzucenie poprawki poparli: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Ewa Kozanecka, Piotr Król i Bartosz Kownacki; za utrzymaniem poprawki zagłosowali: Paweł Olszewski, Tadeusz Zwiefka, Magdalena Łośko, Iwona Kozłowska, Jan Szopiński, Krzysztof Gawkowski i Dariusz Kurzawa).

 

W temacie poprawki dotyczącej obwodnic Kruszwicy i Strzelna odrzucona została ona przy 230 głosach za jej odrzuceniem, tym razem posłowie Konfederacji wstrzymali się od głosu. Jeżeli chodzi o głosy posłów z okręgu bydgoskiego, ich rozkład jest taki sam jak w poprzednim głosowaniu.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu