Jesteś tutaj: HomeInowrocławPoprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Poprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 22 styczeń 2023 20:15

Przed dobrym tygodniem Senat RP wprowadził swoje poprawki do ustawy budżetowej, w tym w ramach wspólnej poprawki senatorów Krzysztofa Brejzy i Andrzeja Kobiaka 20 mln zł ma rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Być może Sejm RP do stanowiska Senatu odniesie się już w tym tygodniu (porządek obrad przewiduje możliwość wprowadzenia do niego tego punktu). Sejm może zdecydować o odrzuceniu wszystkich poprawek Senatu.

Wspomnieć trzeba, że poprawka dotycząca drogi krajowej nr 25 pojawiła się już w grudniu podczas prac nad ustawą budżetową w Sejmie, w głosowaniu blokiem została jednak odrzucona przez posłów PiS - Jako posłowie opozycji składaliśmy poprawki do budżetu i na posiedzeniu Sejmu zostały one odrzucone. Niestety w głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko, teraz te poprawki trafiły do Senatu. Senat również głosował za – mówi w rozmowie z nami posłanka Magdalena Łośko, która była współautorką takiej poprawki - W kolejnym etapie one wracają do Sejmu i zobaczymy czy posłowie PiS-u również zagłosują tak jak poprzednie, czyli będą przeciwni. My będziemy głosować za tymi poprawkami, bo to jest rozwój dla Bydgoszczy i regionu.

 

- Czy możemy się łudzić, że coś się zmieni? - pytamy parlamentarzystkę.

 

- Nie liczyłabym na to, bo PiS konsekwentnie nad naszymi poprawkami budżetowymi – odpowiada posłanka Łośko.


W Sejmie pojawiły się też poprawki dotyczące zabezpieczenia środków na 2023 rok na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy, jednak w głosowaniu sejmowym upadła. Podczas prac w Senacie zgłosił ponownie te poprawki senator Brejza – Senat je przyjął. One również trafią ponownie do Sejmu.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

« Luty 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu