Jesteś tutaj: HomeInowrocławPoprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Poprawki budżetowe Senatu wrócą do Sejmu, w tym ta dotycząca modernizacji drogi Inowroclaw – Bydgoszcz. Posłanka specjalnie nie łudzi się, że ta poprawka zostanie utrzymana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 22 styczeń 2023 20:15

Przed dobrym tygodniem Senat RP wprowadził swoje poprawki do ustawy budżetowej, w tym w ramach wspólnej poprawki senatorów Krzysztofa Brejzy i Andrzeja Kobiaka 20 mln zł ma rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 25 pomiędzy Bydgoszczą i Inowrocławiem. Być może Sejm RP do stanowiska Senatu odniesie się już w tym tygodniu (porządek obrad przewiduje możliwość wprowadzenia do niego tego punktu). Sejm może zdecydować o odrzuceniu wszystkich poprawek Senatu.

Wspomnieć trzeba, że poprawka dotycząca drogi krajowej nr 25 pojawiła się już w grudniu podczas prac nad ustawą budżetową w Sejmie, w głosowaniu blokiem została jednak odrzucona przez posłów PiS - Jako posłowie opozycji składaliśmy poprawki do budżetu i na posiedzeniu Sejmu zostały one odrzucone. Niestety w głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciwko, teraz te poprawki trafiły do Senatu. Senat również głosował za – mówi w rozmowie z nami posłanka Magdalena Łośko, która była współautorką takiej poprawki - W kolejnym etapie one wracają do Sejmu i zobaczymy czy posłowie PiS-u również zagłosują tak jak poprzednie, czyli będą przeciwni. My będziemy głosować za tymi poprawkami, bo to jest rozwój dla Bydgoszczy i regionu.

 

- Czy możemy się łudzić, że coś się zmieni? - pytamy parlamentarzystkę.

 

- Nie liczyłabym na to, bo PiS konsekwentnie nad naszymi poprawkami budżetowymi – odpowiada posłanka Łośko.


W Sejmie pojawiły się też poprawki dotyczące zabezpieczenia środków na 2023 rok na budowę obwodnic Strzelna i Kruszwicy, jednak w głosowaniu sejmowym upadła. Podczas prac w Senacie zgłosił ponownie te poprawki senator Brejza – Senat je przyjął. One również trafią ponownie do Sejmu.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      
 • Celnicy potwierdzają, że granica z Ukrainą pod względem rolnym nie jest szczelna

  Protesty rolników nadal trwają – w naszym województwie blokowana jest chociażby spory fragment drogi ekspresowej S5. Przyjrzyjmy się problematyce o jakiej mówią rolnicy i temu jak to może zostać rozwiązane.

 • Dlaczego rolnicy w Europie protestują?

  Dzisiaj musimy się liczyć ze sporymi utrudnieniami w całej Polsce – na dzisiaj rolnicy zapowiedzieli strajk generalny, jak spojrzymy na zarejestrowane zgromadzenia, to musimy mieć na uwadze, że możemy się spodziewać wydłużenia go o kolejne dni. Być może będą powstawać miasteczka namiotowe – sytuacja jest dynamiczna. O co chodzi jednak rolnikom w całej Unii Europejskiej?

Wiadomości z regionu