Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne

Samochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 13 styczeń 2023 20:27
Samochód nie przeszedł badań technicznych, to zamienił mu tablice rejestracyjne Fot: KPP Inowrocław

Brzmi to wręcz nieprawdopodobnie w dobie cyfrowej, gdzie bez problemu policjanci i inne służby po wpisaniu numerów tablic rejestracyjnych mogą dowiedzieć się jakiemu samochodowi jest on przypisany. Drogówka w czwartek w Rojewie natknęła się na samochód ciężarowy, który jechał na tablicach innego pojazdu, sam bowiem nie przeszedł badań technicznych.

Do tego zadziwiającego odkrycia policjanci doszli, gdy zatrzymali do kontroli pędzącą ciężarówkę marki Scania. Kierowca gnał o 28 km/h za szybko, dlatego policjanci postanowili ukarać go mandatem. Sprawdzając samochód w systemie okazało się, że ma on tablice od samochodu marki Iveco. Ciężarówka Iveco w przeciwieństwie do Scanii przeszła bowiem badania techniczne i mogła być dopuszczona do ruchu. Z uwagi na brak ważnego przeglądu Skanii, policjanci uniemożliwi dalszą jazdę pojazdu.

 

Kierowca otrzymał 400 zł i 7 punktów karnych mandatu za prędkość oraz 500 zł i 3 punkty za kierowanie pojazdem bez ważnego przeglądu.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu