Jesteś tutaj: HomeInowrocławSenatorowie zgłaszają poprawki budżetowe. Chcą dodatkowych środków na modernizację drogi łączącej Inowrocław z Bydgoszczą

Senatorowie zgłaszają poprawki budżetowe. Chcą dodatkowych środków na modernizację drogi łączącej Inowrocław z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 12 styczeń 2023 16:20

Kwotę 20 mln zł z budżetu Instytutu Pamięci Narodowej chcą przesunąć senatorowie Andrzej Kobiak i Krzysztof Brejza na modernizację drogi krajowej nr 25 na odcinku Bydgoszcz – Inowrocław. Obaj senatorowie w tej sprawie złożyli wspólną poprawkę do ustawy budżetowej na 2023 rok, którą w ubiegłym roku przyjął Sejm, a teraz trafiła do prac w senacie.

Senator Brejza złożył również poprawki dotyczące obwodnicy Strzelna. Poprawki dotyczące drogi krajowej nr 25 na tym odcinku składali regionalni posłowie podczas prac w Sejmie, większość sejmowa je jednak odrzuciła.

 

Głosowaniem nad tymi poprawkami Senat zajmie się jeszcze na tym posiedzeniu, najprawdopodobniej w piątek. Jeżeli Senat wniesienie zmiany do ustawy budżetowej, np. wspomniane poprawki, to wróci ona do Sejmu, gdzie posłowie zdecydują czy poprawki Senatu utrzymać lub odrzucić.

 

Warte obejrzenia

 • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

  Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

  FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Sondaż pokazuje, że dla PSL-u koalicja z Hołownią może być w okręgu bydgoskim ratunkiem

  Politolog zajmujący się sondażami Marcin Paladem przedstawił w niedzielę prognozowany podział mandatów (w oparciu o średnią sondażową), w dwóch wariantach: osobnego startu PSL i Polski2050 oraz wspólnej listy. Na takiej koalicji straciłaby Koalicja Obywatelska, zyskał PSL, który samodzielnie obecnie nie ma szans na jakikolwiek mandat w okręgu bydgoskim.

 • Spory wzrost nowych zakażeń, niestety też zgonów

  Z oficjalnych raportów wynika, że pierwszej połowie marca z powodu COVID-19 zmarło w województwie kujawsko-pomorskim 12 osób, to podobna liczba co przez cały luty. Zakażeń stwierdzono 3069, gdy przez cały luty było ich 2,8 tys.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu