Jesteś tutaj: HomeInowrocławRecydywista z Kruszwicy po raz kolejny pijany za kierownicą

Recydywista z Kruszwicy po raz kolejny pijany za kierownicą

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 22 grudzień 2022 13:38

Patrząc na komunikaty policyjne można zauważyć dość spory problem z osobami, które były karane za jazdę pod wpływem alkoholu, często objęci sądowym zakazem zasiadania za kierownicą, a mimo to dalej łamią prawo i stanowią poważne zagrożenie. W środę sąd zdecydował o tymczasowym areszcie 30-latka, który wbrew zakazom jeździł pod wpływem alkoholu.

Mężczyznę kruszwiccy policjanci zatrzymali we wtorek, badanie alkomatem wykazało, że miał we krwi ponad 2 promile. Kontrola dokumentów wykazała, że nie posiadał prawa jazdy, które wcześniej mu zabrano, sąd ukarał go w przeszłości dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Powodem tamtej kary była również jazda po alkoholu, w ramach której przyszło mu odbywać karę więzienia.

 

Tamta kara jednak niczego nie nauczyła 30-latka, który zlekceważył nie tylko sądowy zakaz, ale przede wszystkim jeździł pod wpływem alkoholu. Za recydywę kara może być bardziej dotkliwa, sąd na wniosek prokuratora, który obawiał się, że jego przebywanie na wolności może sprawić, że ponownie pijany usiądzie za kierownicą, orzekł o jego tymczasowym 2-miesięcznym aresztowaniu. W międzyczasie będzie się toczyć sprawa karna, w której grozi mu kara 5 lat więzienia.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu