Jesteś tutaj: HomeInowrocławŚrednio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej

Średnio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 15 grudzień 2022 16:27
Średnio do Inowrocławia trafia około 30 ton węgla dziennie – potrzeba jeszcze około 600 ton, a święta coraz bliżej Fot: UM Inowrocław

Czy deklaracja wojewody, iż na święta każdy zainteresowany kupi węgiel się spełni ciężko powiedzieć, widać jednak, że węgiel każdego dnia dociera – do Inowrocławia firma Kolmet, z którą samorząd podpisał umowę dostarczyła już 382 tony, co pozwolić miało zaspokoić potrzeby 282 mieszkańców – zainteresowanych inowrocławian jest jednak około trzy razy tyle.

Jutro (piątek 16 grudnia) do Inowrocławia ma trafić 125 ton typu orzech, którego w ostatnich dniach nie było na inowrocławskim składzie. Szacuje się, że pozwoli to zaspokoić 83 inowrocławian. Taki wolumen węgla zadeklarowała firmie Kolmet rządowa spółka PGE Paliwa, która jest kluczowym dostawcą węgla dla samorządów.

 

Inowrocławski ratusz informuje, że liczy, iż uda się pozyskać na przyszły tydzień kolejne 200 ton węgla, samorząd nie ma jednak wpływu na cały proces. Gdyby taka ilość węgla trafiła na Kujawy, to większość inowrocławian kupiłoby węgiel na święta, stąd też delikatnie można zakładać, że nie wszyscy dostaną ten surowiec grzewczy do Wigilii.

 

Zgodnie z regulacjami, w dystrybucji węgla przez samorządy, maksymalna cena tony nie może przekroczyć 2 tys. zł. Do naszego województwa trafia węgiel głównie importowany z Kolumbii.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Bardzo nieliczne zakażenia na COVID-19 w maju (raport)

    Najprawdopodobniej czerwiec to ostatni miesiąc w którym obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. W maju mamy potwierdzone w województwie kujawsko-pomorskim 157 zakażeń, nie ma natomiast żadnych zgonów. Znaczny spadek liczby zakażeń może wynikać ze zmniejszenia liczby testów, ale też wszystko wskazuje na to, że przy takim stopniu odporności społecznej wirus rozpowszechnia się dużo wolniej.

    Etykiety: covid19
  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

Wiadomości z regionu