Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocław nie otrzymał od rządu pieniędzy, aby wypłacić wszystkim dodatek węglowy

Inowrocław nie otrzymał od rządu pieniędzy, aby wypłacić wszystkim dodatek węglowy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław niedziela, 11 grudzień 2022 17:09

W piątek inowrocławscy radni zebrali się na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, aby dokonać korekt w budżecie miasta na rok bieżący – chodzi o zaksięgowanie ponad 281,5 tys zł jakie wojewoda przekazał na wypłatę dodatków węglowych dla mieszkańców. Dodatki finansowane są z budżetu państwa, ale za pośrednictwem samorządów. Prezydent Inowrocławia wyraził ubolewanie, że wciąż wielu mieszkańców będzie musiało czekać na dodatek.

 

Szacuje się, że na dodatek węglowy oczekuje 1130 mieszkańców Inowrocławia, kwota 281,5 tys zł jaką przekazał teraz wojewoda wystarczy dla 92 mieszkańców - Jest to sytuacja bezwzględnie skandaliczna i niedopuszczalna! Pieniądze otrzymają tylko osoby, które złożyły poprawne wnioski w terminie 8 września i zaledwie kilka z 9 września – ocenia prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. Pozostałe osoby otrzymają pieniądze jak wpłynie dotacja od rządu, szacuje się, że zaspokojenie oczekiwań mieszkańców Inowrocławia wymaga jeszcze około 3 mln zł.

 

Obecna sytuacja sprawia, że władze Inowrocławia nie realizują ustawowego obowiązku, bowiem dodatek powinien być wypłacony do 60 od momentu złożenia wniosku. Opóźnienia w przekazywaniu transferów ze Skarbu Państwa sprawiają, że ten termin nie jest respektowany.

 

Problemy z przekazywaniem środków przez wojewodę mają też inne samorządy, w przypadku Bydgoszczy dodatek wypłacono już ponad 7,5 tys. osób,na wypłatę czeka według szacunków bydgoskiego ratusza ponad 5,8 tys. osób.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu