Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni

Rząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 09 grudzień 2022 14:50
Rząd wspomoże inowrocławski szpital w utworzeniu przychodni gov.pl

Budżet państwa przekaże 1,5 mln zł Wielospecjalistycznemu Szpitalowi im. Ludwika Błażka w Inowrocławiu na utworzenie poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej – szacuje się, że ta dotacja wystarczy na sfinansowanie ponad 65% zadania, pozostałą kwotę sfinansuje szpital. W czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przekazał oficjalnie dyrekcji szpitala umowę na dofinansowanie.

 

O utworzenie tej przychodni od pewnego czasu zabiegał szpital, również licząc na dofinansowanie. Przychodnia ma poprawić bilans finansowy tego szpitala, który jest dość trudny – we wrześniu szacowano, że 2022 rok przyniesie ponad 15 mln zł straty. Utworzenie przychodni ma służyć jednak nie tylko poprawie bilansu ekonomicznego, ale przede wszystkim poprawić dostępność mieszkanców powiatu inowrocławskiego do opieki medycznej.

 

- Gratuluję władzom szpitala tej inicjatywy. Bardzo się cieszę, że ze środków rezerwy Premiera Mateusza Morawieckiego placówka otrzyma to ważne dofinansowanie – mówił w czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

W uroczystości udział wzięli posłowie Tomasz Latos (przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia) i Bartosz Kownacki - Powiat Inowrocławski, gminy i miasto Inowrocław są szczególnie ważnym miejscem, w których prowadzony jest cały szereg inwestycji. Oprócz dynamicznego rozwoju służby zdrowia, rząd dotuje też rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej – wskazywał Kownacki.

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu