Jesteś tutaj: HomeInowrocławNa inowrocławskich przejściach dla pieszych pojawią się wyświetlacze prędkości. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych

Na inowrocławskich przejściach dla pieszych pojawią się wyświetlacze prędkości. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 05 grudzień 2022 15:27
Przejście na którym zamontowany będzie licznik Przejście na którym zamontowany będzie licznik Fot: UM Inowrocław

Wyświetlacze prędkości montowane przy przejściach dla pieszych mają ostrzegać kierowców, że jadą zbyt szybko. Inowrocław szykuje się do zakupu 11 takich wyświetlaczy, ponadto w ramach projektu będą zrealizowane inne mniejsze działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zamawiane wyświetlacze będą zasilane solarnie, będą zatem w pełni autonomiczne. Powstać mają one na przejściach dla pieszych przy ulicach:
- al. 800-lecia Inowrocławia,

- Najświętszej Marii Panny,

- Andrzeja,

- Staropoznańska,

- Szymborska,

- rtm. Witolda Pileckiego

 

W ramach tego projektu powstanie też 7 mobilnych miasteczek rowerowych, symulator roweru oraz symulator przejścia dla pieszych. Służyć będą one propagowaniu zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych. Inowrocław pozyskał na ten cel 450 tys. zł dofinansowania, jaki będzie realny koszt pokaże postępowanie przetargowe.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu