Jesteś tutaj: HomeInowrocławGus Edwards – gwiazda muzyczna Hollywood’u z przełomu wieków patronem skweru w Inowrocławiu. Stąd pochodził

Gus Edwards – gwiazda muzyczna Hollywood’u z przełomu wieków patronem skweru w Inowrocławiu. Stąd pochodził

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 30 listopad 2022 09:57

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu uhonorowała nazwaniem skweru ulicami Szerokiej i Rybnickiej Gusa Edwardsa, który tworząc na Broadway’u tworzył piosenki, które stały się symbolem popkultury, tym samym przypominając na Kujawach tę postać. Gus Edwards urodził się w sierpniu 1878 roku w Inowrocławiu.

W lipcu 1891 roku Edwards wraz z rodziną wyemigrował statkiem do Nowego Jorku. W 1896 roku jako 17-latek zadebiutował na scenie Gaiety Saloon na Brooklinie. W czasie kariery blisko współpracował z Willem Cobbem, Edwardem Maddennem oraz Robertem B. Smithem. W Nowym Jorku założył też swoją wytwórnie Gus Edwards Music Hall, dużo energii poświęcał produkcji muzyki filmowej. Muzykę głównie sam komponował, był autorem wielu popularnych na przełomie XIX i XX wieku utworów.

 

Zmarł w 1945 roku w Hollywood.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Maj 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Kto odpowiada za pocisk pod Bydgoszczą?

  • Sejmik Województwa krytycznie o powołaniu przez rząd komisji ds. rosyjskich wpływów

    Duże kontrowersje w Polsce, ale też za granicą, bowiem obok niepokoju wyrażanego przez Brukselę, sprawę komentuje też Waszyngton – budzi powołanie decyzją większości parlamentarnej Państwowej Komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo. Komisja, którą kierować będą politycy, może bowiem eliminować z życia publicznego np. przedstawicieli opozycji. Głos w tej sprawie jako pierwszy z samorządów wojewódzkich zabrał Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

  • Bez zaskoczenia: Marszałek z absolutorium i wotum zaufania do sejmiku

    W poniedziałek Sejmik Województwa udzielił Zarządowi Województwa wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Wynik głosowania - poparcie Koalicji Obywatelskiej i PSL oraz sprzeciw PiS były do przewidzeniac choć zaskoczeniem mogło być głosowanie radnego Adama Banaszaka. Dyskusja pokazała jednak, że koalicja i opozycja nadają na zupełnie innych falach.

Wiadomości z regionu