Jesteś tutaj: HomeInowrocławRząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 listopad 2022 15:29
Rząd nie chciał sfinansować remontu odkrytego basenu, Inowrocław będzie chciał uzyskać na to środki z Unii Europejskiej Fot: UM Inowrocław

Mniej więcej w 2019 roku odkryty basen w Inowrocławiu, który powstał w czasie II wojny światowej został zamknięty, z powodu złego stanu technicznego. Inowrocławskiego samorządu nie stać, aby go wyremontować, dlatego dwukrotnie Inowrocław wnioskował do rządowego funduszu wspierania inwestycji w samorządach. Strona rządowa inowrocławski wniosek odrzucała, teraz pojawił się pomysł sfinansowania remontu z Unii Europejskiej, z tego też powodu w poniedziałek w Inowrocławiu gościł marszałek Piotr Całbecki.

- Dwukrotnie występowałem do rządu o dofinansowanie modernizacji i rozbudowy basenu otwartego z okresu II wojny światowej. Skoro nie otrzymaliśmy wtedy wsparcia, zwróciłem się o pomoc do marszałka, aby udało się zrealizować i zbudować ten obiekt ze środków unijnych. List intencyjny przybliża nas do realizacji tego zadania. Pomimo tego, że za oknami jest śnieg, od lat zajmujemy się planowaniem i wiemy, że inwestycje należy planować przez cały rok. Dziękuję wszystkim za wsparcie – powiedział Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. - Gdybyśmy nie mieli funkcji uzdrowiskowej miasta, nie moglibyśmy liczyć na te środki – dodał prezydent Inowrocławia.

 

Najprościej wyjaśniając – władze Inowrocławia podpisały z marszałkiem województwa list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji tej inwestycji. Do samej inwestycji wciąż jednak długa droga, bowiem z samego listu nie wynika dofinansowanie. Jest pomysł jedynie sfinansowania zadania z funduszy europejskich dla nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027. Jak na razie jednak kształt programu operacyjnego dla naszego województwa jest dopiero negocjowany z Komisją Europejską, stąd też nie można ze stuprocentową pewnością powiedzieć czy będzie można finansować z tych środków tego typu inwestycje.

 

- Na mapie Polski, jako województwo, jesteśmy liderem, jeśli chodzi o potencjał uzdrowiskowy. Żeby uzdrowiska mogły się rozwijać i świadczyć, coraz lepsze i na wyższym poziomie usługi, potrzebna jest infrastruktura oraz całe otocznie, które temu służy. Aby poprawić infrastrukturę i wzmocnić funkcje uzdrowiskowe naszych miejscowości w województwie, utworzyliśmy specjalną pozycję  budżetową w nowym regionalnym programie operacyjnym, ze środkami dedykowanymi na realizację właśnie tych zadań – poinformował Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu