Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrezydent Inowrocławia przewiduje deficyt operacyjny w 2023 roku

Prezydent Inowrocławia przewiduje deficyt operacyjny w 2023 roku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 17 listopad 2022 08:52

Wydatki bieżące w 2023 roku w Inowrocławiu będą o blisko 3 mln wyższe o dochodów – wynika z projektu budżetu jaki przyjął zarządzeniem prezydent Ryszard Brejza. Sytuacja, gdy wydatki bieżące są wyższe od majątkowym zdarza się w Inowrocławiu po raz pierwszy od przynajmniej kilkunastu lat. Całościowy deficyt w 2023 roku planuje się jednak dość niewielki, bo tylko na poziomie 1 mln zł.

Sytuacja, gdy wydatki bieżące (czyli bez inwestycyjnych) są wyższe od dochodów jest niepokojąca. Obecnie samorządy znajdują się jednak w trudnym otoczeniu ekonomicznym, zmiany podatkowe wprowadzone przez rząd zmniejszyły przychody, do tego dochodzi inflacja i konieczność podnoszenia wynagrodzeń pracownikom ratusza i instytucji podległych, z uwagi na wzrost płacy minimalnej.

 

W tym trudnym budżecie przewidziano jednak 32 mln zł na wydatki majątkowe, czyli inwestycje. Ponad 4,6 mln kosztować będzie utwardzenie dróg osiedlowych: Jana Brzechwy, Stefana Knasta i odcinka Ewy Szenburg-Zarembiny – na te zadania Inowrocław otrzyma dotację z budżetu państwa. Ponad 3,6 mln zł Inowrocław przeznaczy też na wsparcie budownictwa mieszkanowiego. Ponad 15 mln zł zapisano na poszukiwania złóż geotermalnych, co jest kontynuacją zadania niezrealizowanego w roku bieżącym, tutaj również planowana jest dotacja zewnętrzna. 2 mln zł kosztować będzie dalsza modernizacja uzdrowiska.

 

Ostateczny kształt budżetu uchwalony zostanie przez Radę Miejską.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu