Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu zebrał się sztab kryzysowy

W Inowrocławiu zebrał się sztab kryzysowy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław środa, 16 listopad 2022 12:28
W Inowrocławiu zebrał się sztab kryzysowy Fot: UM Inowrocław

Spotkanie sztabu kryzysowego w ratuszu było związane z wtorkową tragedią przy granicy polsko-ukraińskiej, dotyczyło jednak zabezpieczenia infrastruktury krytycznej w Inowrocławiu, gdyby konflikt eskalować na terytorium Polski. Wśród omawianych tematów miała być też kwestia ewentualnego przygotowania schronów dla ludności.


- Mamy uruchomione i sprawdzone kanały komunikacji 24 godziny na dobę, tak na wszelki wypadek. Jako samorządowcy nie jesteśmy żołnierzami, nie mamy broni. Nie jesteśmy częścią administracji rządowej, nie mamy prawa do budowy i utrzymywania schronów. Państwowa Straż Pożarna tworzy bazę miejsc potencjalnego schronienia – informuje prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

 

Systematycznie Miasto działa i współpracuje z innymi jednostkami, m.in. w zakresie wspomnianej bazy miejsc. Ze wstępnych informacji wynika, że prawie 500 takich lokalizacji znajduje się na terenie Inowrocławia. Należą do nich budynki mieszkalne i użyteczności publicznej, np. oświatowe, sportowe, kulturalne, w których piwnice spełniają odpowiednie normy w zakresie wytrzymałości stropów. Po zakończeniu prac weryfikacyjnych, ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja o zasięgu ogólnopolskim, która będzie wskazywała mieszkańcom miejsca potencjalnego schronienia.

 

Wszystkie zadania w zakresie bezpieczeństwa, za które odpowiedzialność ponosi samorząd miejski, są realizowane na bieżąco, ze szczególnym zwróceniem uwagi na potencjalne zagrożenia.

 

– Jesteśmy natomiast w pełni odpowiedzialni za dostarczanie wody, ciepła do budynków wielorodzinnych, utrzymanie ulic, odbiór i zagospodarowanie odpadów, transport zbiorowy, budynki szkolne, sportowe, itp. W każdej sytuacji kryzysowej musimy zachować szczególną dbałość o ten majątek i zadania – dodaje prezydent.

Są to działania prewencyjne, bowiem na dzisiaj nie ma przesłanek, które wskazywałyby na zagrożenie dla Inowrocławia.

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu